Kamil Stoch zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata!

Kamil Stoch zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Drugi Richard Freitag nie ma już szans na przeskoczenie Polaka.

By Stoch zapewnił sobie triumf już w Vikersund musiała stać się jedna z dwóch rzeczy: Polak musiał stanąć na podium lub Freitag mógł zająć maksymalnie czwarte miejsce. Ostatecznie Stoch był 6. po skokach na 223 i 237 metrów, a Niemiec 8. - skoczył219,5 oraz 226 metrów.

Przed niedzielnym konkursem Stoch miał 245 pkt przewagi nad swoim najgroźniejszym rywalem. W Vikersund powiększył swoją przewagę o kolejne 8 pkt. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa konkursy indywidualne oraz jeden drużynowy na mamucie w słoweńskiej Planicy.

To druga Kryształowa Kula w dorobku Stocha. Pierwszą zdobył w sezonie 2013/2014. Rok temu był drugi, a w sezonie 2012/13 zajął miejsce na najniższym stopniu podium.

Polak w niedzielę zapewnił sobie również triumf w drugiej edycji turnieju Raw Air. Czytaj więcej >>

Niedzielny konkurs w Vikersund wygrał Robert Johansson. Andreas Stjernen zajął drugie miejsce, a Daniel Andre Tande trzecie. Piotr Żyła był 12., Dawid Kubacki 16., Stefan Hula 17., Jakub Wolny 27. (pobił rekord życiowy skokiem na 205,5 m), a Maciej Kot nie awansował do drugiej serii - zajął 31. miejsce.