Sport.pl

Witold Bańka zapewnia, że Polska będzie rozwijała pięć dyscyplin zimowych

Minister sportu i turystyki Witold Bańka zapewnił, że Polska przeznaczy duże pieniądze na rozwój pięciu sportów zimowych. Minister zapewnił także, że znajdą się pieniądze na modernizację mniejszych skoczni w Zakopanem i inwestycję w obiekty do skoków w Chochołowie.

Zakończone niedawno igrzyska olimpijskie w koreańskim Pjongczangu przyniosły Polsce zaledwie dwa medale. Minister sportu Witold Bańka po raz kolejny przyznał, że nasz kraj powinien skupić się na kilku dyscyplinach, które dadzą nam największe szanse na zdobywanie medali. 

Od słów zaczął przechodzić jednak do czynów, bo w rozmowie z Faktem zdradził, o jakie dyscypliny chodzi. - Poza skokami narciarskimi są to na pewno łyżwiarstwo szybkie, short track, biathlon i biegi narciarskie - mówi minister w rozmowie z Faktem. Jego zdaniem właśnie w te pięć dyscyplin warto więcej zainwestować.

Wspomniane dyscypliny mają nam dawać gwarancje medali na kolejnych imprezach. Do ich rozwoju potrzebna jest odpowiednia baza, a ta w większości jest już zbudowana. - Mamy arenę lodową w Tomaszowie Mazowieckim. Jest arena w Dusznikach-Zdroju do biathlonu. Zamierzamy również rozwijać biegi narciarskie, ponieważ są trasy w Jakuszycach, Zakopanem i na Kubalonce. Te dwie ostatnie będą zmodernizowane. - mówi minister sportu i turystyki w rozmowie z Faktem.

Dobre wiadomości dla skoczni w Zakopanem

Witold Bańka odniósł się również do przestarzałych mniejszych skoczni narciarskich w Zakopanem, które praktycznie uniemożliwiają rozwój młodych skoczków w Tatrach. - W planach mamy też inwestycje w skocznie w Chochołowie, a także w małą i średnią Krokiew w Zakopanem, które trzeba zmodernizować. Mamy na to środki - zapewnia Bańka. 

Minister odniósł się również do kwestii finansowych. - W tym roku zamierzamy przeznaczyć rekordowo wysoką kwotę na budowę i rozwój infrastruktury sportowej, bo będzie to 516 milionów złotych - dodaje Bańka.

IO Pjongczang 2018 "Oni dali z siebie wszystko" W Warszawie skoczków przywitały tłumy

Komentarze (125)
Witold Bańka zapewnia, że Polska będzie rozwijała pięć dyscyplin zimowych
Zaloguj się
 • sluchaj_bej

  Oceniono 16 razy 14

  Moje propozycje:

  Skoki na kase
  Skoki na SKOKi
  Zjazd na dno
  Kombinatorstwo polskie
  Prawodawstwo figurowe

 • andrzej2310

  Oceniono 15 razy 13

  Sukcesy Stocha to zasługa Kwaśniewskiego, a potem rządów PO. Wtedy rozwijano skocznie narciarskie. A co PIS rozwinął przez ostatnie 2 lata, poza awanturami w kraju i na świecie?

 • ziggybum

  Oceniono 14 razy 12

  Rozwój wg PiS: stawiamy na pięć dyscyplin, w których medale były, ale za czasów Polski w ruinie. Użyjemy bazy, którą wybudowano, gdy Polska była w ruinie. A co sami rozwniemy? Rozwiniemy działania.

  To nie jest żaden rozwój, to stanie w miejscu i liczenie na łut szczęścia.

 • a.k.traper

  Oceniono 14 razy 12

  Do sportu należy zachęcać przez zabawę i zacząć od zwyczajnych lodowisk, zjeździe na deskach sankach czy nartach oraz biegach na nartach czy w lecie na łyżworolkach a nie rzucać piłkę i mieć w d...ie albo katechizmu uczyć, rajdy rowerowe, piesze, spływy a nie tablet czy smartfon, nieruchoma młodzież to kaleczniaki w niedługim czasie. Sport wyczynowy będzie gdy będa chętni, na razie to zaledwie symboliczne postacie i nie ma co w tę trąbe dmuchać.

 • princepinot

  Oceniono 15 razy 9

  Przeciez przez 2 lata minister dbal tylko o to zeby podupadly orliki, a w planie bylo tylko budowanie strzelnic. Nic wiecej.

 • marcin.73

  Oceniono 13 razy 9

  A hokej? To wstyd, żeby blisko 40 mln. kraj nie miał drużyny hokejowej z prawdziwego zdarzenia. Czesi i Słowacy, kraje nieporównywalnie mniejsze, odnoszą sukcesy, a nas na olimpiadzie w ogóle zabrakło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX