Sport.pl

Pjongczang 2018. Niemiecka łyżwiarka tańczyła do muzyki z "Listy Schindlera"

Niemiecka łyżwiarka figurowa Nicole Schott wzbudziła spore kontrowersje, tańcząc do muzyki z "Listy Schindlera". "Wygrała złoto w konkurencji braku poczucia dobrego smaku" - komentuje NY Daily News.

Film Stevena Spielberga z 1993 roku opowiada historię niemieckiego właściciela fabryki i nazisty Oskara Schindlera, który uratował 1,2 tys. Żydów podczas II Wojny Światowej. Muzykę do filmu napisał John Williams i dostał za nią Oscara.

21-letnia Niemka na lodzie pojawiła się w piątek. Gdy ruszyła do wykonania programu dowolnego, w internecie rozpętała się burza. Wszystko przez to, że tańczyła do niosącej spory ładunek emocjonalny muzyki z "Listy Schindlera". Widok niemieckiej łyżwiarki tańczącej do tego utworu wzbudził spore kontrowersje.

"Wygrała złoto w konkurencji braku poczucia dobrego smaku" - komentuje NY Daily News. "Totalny brak wyczucia" - dodaje "The Sun".

Nancy Armour z "USA Today" zasugerowała, że do muzyki z tego filmu tańczyć w ogóle się nie powinno.

Ale fakty są takie, że nie był to pierwszy przypadek, gdy muzykę Williamsa wykorzystuje się w łyżwiarstwie figurowym. Ba, to nie pierwszy raz, gdy do takiej muzyki tańczyła niemiecka łyżwiarka. W 1994 roku Niemka Katarina Witt tańczyła do tego utworu, ale nie była to rywalizacja olimpijska. W 2014 roku w Soczi na igrzyskach do tej muzyki tańczyła Rosjanka Julija Lipnicka.

Schott w rywalizacji łyżwiarek figurowych zajęła 18. miejsce.

IO Pjongczang 2018. Zbigniew Bródka już w Polsce. "Nie zasłużyłem na tak bogate powitanie"

Więcej o:
Komentarze (133)
Zimowe igrzyska olimpijskie 2018. Nicole Schott tańczyła do muzyki z "Listy Schindlera"
Zaloguj się
 • ka2

  Oceniono 22 razy 20

  Ale chodzi o to, że Niemka ? Młoda osoba, która z holocaustem nie ma nic wspólnego ? Trochę to dla niej krzywdzące.

 • cob22

  Oceniono 21 razy 19

  A co ta muzyka jest nietykalna ? To tylko melodia.
  Czy wolno jeszcze powiedziec Zyd czy to juz tez tabu ?

 • coswampowiemlubnapiszeraczej

  Oceniono 19 razy 19

  No kurcze. To byl przeciez film fabularny. A to ze ktos tanczy do tej muzyki to wyraz uznania dla jej kompozytora.

 • speedle

  Oceniono 17 razy 17

  Wszyscy, achwouja się tak jakby tańczyła do muzyki z listy z opaska że swastyka na ramieniu. Przecież to Niemka a nie hitlerowiec (hitlerowka?)

 • rikol

  Oceniono 15 razy 15

  Śmieszna baba. Reaguje tak, jakby ta łyżwiarka domykała drzwi komory gazowej z Żydami w środku. Menopauza czy histeryczna poprawność polityczna? I czemu wypowiada się w imieniu Żydów?

  Muzyka nie jest czyjąś własnością (pomijam tu prawa autorskie), można jej używać jak się chce. Ta muzyka jest bardzo ładna i nie widzę powodu, żeby ktoś nie mógł do niej tańczyć.

 • dobrywujek

  Oceniono 20 razy 12

  Ponoć z drona widać, że wykręciła piruetami napis ' POLISH DEATH CAMPS'. Natychmiast sprawdzić czy ma Polskie korzenie. I na przymusowe lekcje 'historii' do Polina .

 • kaktus47

  Oceniono 10 razy 10

  Jeden z najpiękniejszych utworów na tej ziemi. Bardzo się cieszę, że wykorzystany został w takich okolicznościach. Absolutnie mi to nie przeszkadza.
  Proszę spojrzeć w jakich warunkach śpiewane są pieśni patriotyczne i hymny narodowe np 11 listopada na bankietach. Alkoholowa aura unosi się w powietrzu grubo przed imprezą.
  Już nie popadajmy w skrajności.

 • korgan123

  Oceniono 17 razy 9

  Kolejna goofnoburza w Wybiórczej. I pomyśleć, że kiedyś (wiele lat temu) uważano, że to gazeta dla polskiej inteligencji:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX