Zimowe igrzyska olimpijskie 2018. Sofia Goggia mistrzynią olimpijską w zjeździe [PODSUMOWANIE]

Sofia Goggia została złotą medalistką w zjeździe. Srebro zdobyła Ragnhild Mowinckel, a trzecie miejsce zajęła Lindsey Vonn. Zakończyły się także kolejne mecze w curlingu i eliminacje w big air.

Lidnsey Vonn była faworytką do wygrania zjazdu i trzeba przyznać, że zaprezentowała się bardzo dobrze. Amerykanka praktycznie nie popełniła żadnego błędy, ale mimo to okazała się wolniejsza od innych narciarek.

Złoty medal wygrała Włoszka Sofia Goggia. Narciarka pokonała trasę w 1.39,22, i okazało się, że nikomu nie udało się pobić tego wyniku. Drugie miejsce zajęła Norweżka Ragnhild Mowinckel, a trzecie Lindsey Vonn.

W zjeździe wystartowała także jedna Polka. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła całkiem dobre, 24. miejsce.

Tuż po przejeździe Sofia Goggia błysnęła wypowiedzią, na temat tego, czy się denerwowała przy zjeździe Ragnhild Mowinckel. Wypowiedź Włoszki przetłumaczcie sobie sami:

W zjeździe wystartowała także jedna Polka. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła całkiem dobre, 24. miejsce

Zakończyły się także mecze 11. serii w curlingu:

Korea - Olimpijczycy z Rosji 11:2

Szwecja - Chiny 8:4

Szwajcaria - Dania 6:4

Kanada - Wielka Brytania  5:6

Rozpoczyna się big air

W Pjongczangu rozpoczęły się zmagania w big air. Z drugiej grupy do finału awansowali. Znamy już pełny skład finału w snowboardowej konkurencji big air. W nocy odbyły się zmagania dwóch grup. Do finału awansowali: Kyle Mack, Chris Corning i Redmond Gerard, Max Parrot, Niklas Matsson, Michael Schaerer, a także Carlos Garcia Knight, Jonas Boesiger, Mark McMorris, Sebastien Toutant, Torgeir Bergrem, Billy Morgan.