Pjongczang 2018. Marit Bjoergen bez złota w biegu na 10 km stylem dowolnym

Ragnhild Haga została mistrzynią olimpijską w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym. Drugie miejsce zajęła Charlotte Kalla ze Szwecji, a trzecie ex aequo Marit Bjoergen z Norwegii i Krista Parmakoski z Finlandii.

Heidi Weng, liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zawiodła. Reprezentantka Norwegii zajęła 11. miejsce w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym. Złota zgarnęła Ragnhild Haga, dla której jest to największy sukces w karierze.

27-latka dobiegła na metę z czasem 25:00,5. Drugie miejsce zajęła Charlotte Kalla. Reprezentantka Szwecji straciła ponad 20 sekund do złotego medalu. Trzecie miejsce dla Marit Bjoergen i Kristy Parmakoski. Norweżka i Finka uzyskały identyczny czas - 25:32,4.

Na starcie stanęły trzy Polki: Martyna Galewicz, Sylwia Jaśkowiec i Ewelina Marcisz. Najlepsza była Jaśkowiec, która zajęła 24. miejsce. Marcisz była 43., a Galewicz 64.

Justyna Kowalczyk zrezygnowała ze startu w tej konkurencji.