Pjongczang 2018. Sensacyjna pora磬a rosyjskich hokeist闚. "A kto u tych S這wak闚 gra?"

"Nasi ukarani za niechlujstwo! 110 sekund koszmaru" - pisz rosyjskie media po inauguruj帷ym turniej hokejowy w Pjongczang meczu ze S這wacj. Olimpijczycy z Rosji - cho w Rosji nikt tak nie pisze, to po prostu "Rassija" - prowadizli 2:0, ale ostatecznie przegrali 2:3

Mecz ze S這wacj Rosjanie zacz瘭i niczym huragan, kt鏎y w 鈔od parali穎wa korea雟kie igrzyska – po 5 minutach prowadzili 2:0. Najpierw W豉dys豉w Gawrikow zmieni tor lotu kr捫ka po uderzeniu Wiaczes豉wa Wojnowa, a potem w identyczny spos鏏 Branislava Konrada pokona Kiri Kaprizow, tym razem po strzale Nikity Gusiewa.

W tym momencie w zasadzie wszyscy zgodnie uznali, 瞠 jest po meczu. Bo Rosjanie wcale nie zwalniali tempa – byli szybsi, grali z wi瘯sz pomys這wo軼i, typow dla siebie fantazj i swobod, cho i typow dla siebie nieskuteczno軼i.

Tylko potem owa swoboda zmieni豉 si w nonszalancj. S這wacy to mocna hokejowa nacja, ale nie maj ani takich mo磧iwo軼i, ani takich s豉w jak rywale. Przeciwstawili Rosjanom waleczno嗆. No i pom鏬 im te rosyjski bramkarz, Wasilij Koszeczkin, kt鏎y przy pozornie niegro幡ym strzale Petera Olvecky’ego zachowa si fatalnie i przepu軼i kr捫ek.

S這wacy uwierzyli w siebie. I wyr闚nali po kolejnej kontrze – Martin Bakos przechwyci kr捫ek po zablokowanym strzale Rosjanina i, podobnie jak Olvecky, pogna prawym skrzyd貫m. Koszeczkin zn闚 si nie popisa i „guma” przelecia豉 nad jego 豉paczk do siatki.

2:2. S這wacy wycisn瘭i z pierwszej tercji wszystko, co si da這. Kolejn Rosjanie zacz瘭i z podobnym impetem, ale Konrad ju nie dawa si pokona. Rosjanie si zaci瘭i – mimo kilku gier w przewadze, nie byli w stanie strzeli gola. S這wacy ofiarnie si bronili, kiedy trzeba zas豉niali bramk w豉snymi cia豉mi, sami zreszt te atakowali coraz 鄉ielej. W trzeciej tercji Rosjanie z豉pali dwie z rz璠u kary za op騧nianie gry – tak dzieje si, gdy zawodnik dru篡ny broni帷ej wystrzeli kr捫ek ponad band i wyleci on z lodowiska. Drug tak okazj S這wacy wykorzystali – kr捫ek 鈍ietnie wprowadzi do tercji Bakos, odegra do Haszczaka, a ten wy這篡 go Peterowi Ceresniakowi, kt鏎y hukn掖 nie do obrony.

„Rosja prowadzi豉 2:0. I przegra豉. No jak to tak?” – zastanawia si serwis Sport-Ekspress.

- Ja nawet nie wiem, kto u tych S這wak闚 gra. Zreszt, turniej bez graczy z NHL jako mnie nie interesuje. Spokojnie, teraz wszyscy rzuc si krytykowa naszych, ale to Rosja wci捫 jest faworytem. Po篡jemy, zobaczymy – m闚i Pawe Bure, jedna z legend rosyjskiego hokeja.

- Oj tam, i co takiego strasznego si sta這? – skomentowa Ilia Kowalczuk, jedna z najwi瘯szych gwiazd dru篡ny, by造 zawodnik m.in. New Jersey Devils, z kt鏎ymi gra w finale Pucharu Stanleya. – Ka盥y mo瞠 tu wygra z ka盥ym – przecie S這we鎍y ograli USA (3:2 po dogrywce). Musimy wyci庵n望 wnioski i zagra lepiej, u S這wak闚 dobrze spisywa si bramkarz – podkre郵i.

Ale „Sowieckij Sport” pisze: Nasi ukarani za niechlujstwo!a fataln ko鎍闚k pierwszej tercji w wykonaniu bramkarza Koszeczkina nazywa „110-sekundowym koszmarem”

„Ch這paki! Pora si obudzi. Igrzyska Olimpijskie ju si zacz窸y, dotar這?” – apeluje „Sowieckij Sport”.

[MAJCHRZAK w PUNKT K #6] Dlaczego skoczkowie nie odpychaj si mocniej z belki? Pr璠ko嗆 ma znaczenie