Sport.pl

Pjongczang 2018. Kamil Bury z życiowym sukcesem

Kamil Bury, który o starcie na igrzyskach dowiedział się dopiero 26 stycznia, w sprincie techniką klasyczną doszedł do ćwierćfinału. Jak na razie jest największą pozytywną niespodzianką polskiej reprezentacji olimpijskiej.

22-latek zachwycił w kwalifikacjach, w których zajął 28. miejsce i niespodziewanie wdarł się do ćwierćfinałowej rywalizacji. Na awans do kolejnej rundy szanse miał niewielkie. Spośród swoich rywali miał najgorszy czas eliminacyjny, a do tego doświadczenia w takich imprezach dopiero zbiera.

Bury dobrze zaczął bieg ćwierćfinałowy. Ze stadionu wybiegał jako trzeci, na pierwszym podbiegu stracił jeszcze jedną pozycję, a po drugim podbiegu był ostatni. Szans na nawiązanie walki nie miał.

Bieg wygrał Włoch Federico Pellegrino, drugi był Paal Goldberg - oni wywalczyli bezpośredni awans do półfinału. Bury do zwycięzcy biegu stracił 15.24 sekundy.

Ćwierćfinał igrzysk to na razie największy sukces w karierze Burego. Jest tym większy, że 22-latek o starcie w igrzyskach dowiedział się 26 stycznia, gdy polska reprezentacja dostała dodatkowe miejsca w kadrze olimpijskiej.

Drugi z Polaków, Maciej Staręga, w kwalifikacjach zajął 39. miejsce i nie awansował do ćwierćfinału.

Więcej o:
Komentarze (7)
Zimowe igrzyska olimpijskie 2018. Biegi narciarskie. Kamil Bury z życiowym wynikiem
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 5 razy 5

  "22-latek zachwycił w kwalifikacjach, w których zajął 28. miejsce" - świat padł na kolana i oniemiał ...

 • leonid11

  Oceniono 1 raz 1

  Nie rozumiem. Przeżegnał się prawidłowo, a przybiegł ostatni. To jak to tak Boziuchno?
  Wyraźnie faworyzujesz skoczków.
  Następnym razem Kamilu Bury, przeżegnaj się na wszelki wypadek osiem razy.

 • boromir195419

  Oceniono 1 raz 1

  Gratulacje dla Burego a wyrazy ubolewania dla niekompetentnych komentatorów .To irytuje np; ''Bródka będzie bronił złotego medalu '' Jeżeli ktoś pisze artykuł powinien sprawdzić jakie wyniki nasi panczeniści osiągali przed IO BY NIE PISAĆ BZDUR . Moim zdaniem spisali się przyzwoicie i tylko tyle / obciachu nie było /

 • wawka3791

  Oceniono 1 raz 1

  Już niedługo największym sukcesem będzie to, że nasi olimPIJczycy wrócili w komplecie z igrzysk. Żadnemu nic się nie stało.

 • earthboundmisfit

  0

  A czy ten Bury w ćwierćfinale się przewrócił? Bo jeśli nie, to wynik o 15 sekund gorszy od zwycięzcy to jakaś kpina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX