Pjongczang 2018. Odległe miejsce Kłusaka. USA awansowało w klasyfikacji medalowej

Amerykanka Chloe Kim wygrała zawody w snowboardowym half-pipie na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. 46. miejsce w zjeździe zajął Michał Kłusak.

Kim ma zaledwie 17 lat. Już trzy lata temu wygrała zimowe X-Games. Miała zapewnione złoto już przed ostatnim przejazdem - w pierwszej próbie zdobyła aż 93.75 pkt. Mimo to otarła się o perfekcję i w ostatnim przejeździe uzyskała 98.25 pkt.

Drugie miejsce zajęła Chinka Jiayu Liu (89.75 pkt), a trzecie inna Amerykanka Arielle Gold (85.75 pkt). Dla każdej z nich to pierwszy medal olimpijski.

Brązowe medale przyznano w curlingu drużyn mieszanych. Olimpijczycy z Rosji - Anastasia Bryzgałowa i Aleksandr Kruszelnicki - pokonali Norwegię 8:4. W finale o 12.05 zagrają Szwajcarzy z Kanadą.

Michał Kłusak przejechał w swojej próbie zjazdu uzyskał czas 1:22.64 i stracił 3.40 do Niemca Thomasa Dressena. Polak zajął 46. miejsce. Drugie miejsce zajął Aksel Lund Svindal (+0.07), a trzecie Matthias Mayer (+0.13).

Dzięki medalom w snowboardzie USA awansowało na trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej - ma teraz trzy złota, jedno srebro i dwa brązowe medale. Prowadzą Niemcy przed Holandią. Pełna klasyfikacja medalowa pod tym linkiem >>

Klasyfikacja medalowa IO w PjongczanguKlasyfikacja medalowa IO w Pjongczangu Sport.pl

We wtorek rano odbył się również trening saneczkarskich dwójek. Najlepsi okazali się Niemcy Toni Eggert i Sascha Benecken (45.886). Drugie miejsce zajęli Austriacy Peter Penz i Georg Fischler (+0.055), a trzecie Niemcy Tobias Wendl i Tobias Arlt (+0.056).

Eggert i Benecken byli najlepsi również na szóstym treningu (45.975). Penz i Fischler znowu byli drudzy (+0.215), a trzecie miejsce zajęli Łotysze Andris Sics i Juris Sics (+0.338).