Sport.pl

IO Pjongczang 2018. Klasyfikacja medalowa - Niemcy na czele

Po pierwszym dniu zimowych igrzysk olimpijskich Polska jest bez medalu. Klasyfikacji przewodzą Niemcy, z dwoma złotymi krążkami

Liczyliśmy, że w sobotę medalowe konto Polski wzbogaci się dzięki skoczkom narciarskim. Było bardzo blisko – po pierwszej serii prowadził Stefan Hula, a drugi był Kamil Stoch. Niestety, w drugiej serii zawodami rządziła pogoda i nasi nie utrzymali miejsc na czele – Stoch był ostatecznie 4., a Hula  5.

Zwyciężył Niemiec Andreas Wellinger i był to drugi złoty medal wywalczony przez Niemców pierwszego dnia rywalizacji – pierwsze złoto zdobyła Laura Dahlmeier w biathlonowym sprincie na 7,5 km.

Niemcy prowadzą w tabeli medalowej, a druga jest Holandia z czterema krążkami – złotym, dwoma srebrnym i brązowym. Tradycyjnie już reprezentanci Holandii rządzą na torze łyżwiarskim. W biegu na 3000 m kobiet wszystkie miejsca na podium dla Holenderek, a najszybsza była Carlijn Achtereekte.

Czwarty medal dla Holandii jest dziełem Sjinkie Knegta, też łyżwiarza, tyle że ścigającego się w short-tracku – na 1500 m. Tu złoto dla reprezentanta gospodarzy, Hyojun Lima.

Złoty medal na koncie ma też Szwecja, dzięki Charlotcie Kalli, która wygrała bieg łączony 7,5 km + 7,5 km techniką klasyczną i dowolną. W tym biegu 17. Miejsce zajęła Justyna Kowalczyk 

Klasyfikacja medalowaKlasyfikacja medalowa pyeongchang2018.com -

Tu link do tabeli medalowej >>

Pjongczang 2018. Polscy skoczkowie bez medali po pierwszym konkursie. "Loteria, najbardziej bolesny konkurs w dziejach"

Więcej o:
Komentarze (8)
Zimowe igrzyska olimpijskie 2018. Klasyfikacja medalowa
Zaloguj się
 • Staszek Oramus

  Oceniono 1 raz 1

  Nasi pismaki podzielili medale przed konkursem ,a na olimpiadzie medale się najpierw zdobywa apotem odbiera ,a nie odwrotnie

 • lont12

  Oceniono 1 raz 1

  Tabela medalowa jest, a gdzie wyniki? To całe gazeciane dziennikarstwo jakoś nie umie wyjść ze swojego getta.

 • jakobhorner

  Oceniono 1 raz 1

  Dobrze będzie, jak Polacy wrócą z 2 krążkami, brąz na dużej, srebro drużyny i do domu.

 • Arek Waszczak

  0

  Witam, mam pytanie odnośnie "wagi" medalu, różnicy pomiędzy złotym, srebrnym i brązowym medalem. Polska ma dwa, złoty i brązowy. Np. Rosja ma. 11 ( bez złota) i w klasyfikacji jest za nami dlaczego?!?!. Z góry dziękuję.

 • 0

  Hej! I TO ma być na "bierząco" - Niemcy już mają 4 złote, ale WY może jeszcze o tym nie wiecie??!!
  Zaglądnijcie na inne strony w internecie (nie polskie) oni podają wiadomości na bierząco
  !!! Nie tak jak WY z opóźnieniem o dwa dni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 0

  Beznadziejny brak zwykłej informacji o wynikach wszystkich konkurencji, a za to masa niezbyt mądrych rozważań o rzekomych wielkich szansach polskiej ekipy. Ciekawe też, gdzie był trener i wielcy działacze, gdy polski saneczkarz wystartował bez okularów. Rozumiem, że zdenerwowany startem zawodnik mógł ich zapomnieć, ale... sapienti sat!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX