IO Pjongczang 2018. Klasyfikacja medalowa - Niemcy na czele

Po pierwszym dniu zimowych igrzysk olimpijskich Polska jest bez medalu. Klasyfikacji przewodzą Niemcy, z dwoma złotymi krążkami

Liczyliśmy, że w sobotę medalowe konto Polski wzbogaci się dzięki skoczkom narciarskim. Było bardzo blisko – po pierwszej serii prowadził Stefan Hula, a drugi był Kamil Stoch. Niestety, w drugiej serii zawodami rządziła pogoda i nasi nie utrzymali miejsc na czele – Stoch był ostatecznie 4., a Hula  5.

Zwyciężył Niemiec Andreas Wellinger i był to drugi złoty medal wywalczony przez Niemców pierwszego dnia rywalizacji – pierwsze złoto zdobyła Laura Dahlmeier w biathlonowym sprincie na 7,5 km.

Niemcy prowadzą w tabeli medalowej, a druga jest Holandia z czterema krążkami – złotym, dwoma srebrnym i brązowym. Tradycyjnie już reprezentanci Holandii rządzą na torze łyżwiarskim. W biegu na 3000 m kobiet wszystkie miejsca na podium dla Holenderek, a najszybsza była Carlijn Achtereekte.

Czwarty medal dla Holandii jest dziełem Sjinkie Knegta, też łyżwiarza, tyle że ścigającego się w short-tracku – na 1500 m. Tu złoto dla reprezentanta gospodarzy, Hyojun Lima.

Złoty medal na koncie ma też Szwecja, dzięki Charlotcie Kalli, która wygrała bieg łączony 7,5 km + 7,5 km techniką klasyczną i dowolną. W tym biegu 17. Miejsce zajęła Justyna Kowalczyk

Klasyfikacja medalowaKlasyfikacja medalowa pyeongchang2018.com -

Tu link do tabeli medalowej >>

Pjongczang 2018. Polscy skoczkowie bez medali po pierwszym konkursie. "Loteria, najbardziej bolesny konkurs w dziejach"