Sport.pl

Znamy skład polskich skoczków na igrzyska olimpijskie w Pjongczangu

Stefan Horngacher podał skład na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Do Korei Południowej polecą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła i Maciej Kot.

Po zakończeniu mistrzostw świata w lotach Stefan Horngacher podał skład na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczagu.

W składzie polskich skoczków nie ma żadnych zaskoczeń, bo do Korei polecą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła i Maciej Kot. Na igrzyskach zobaczymy tę samą piątkę skoczków, co w czasie MŚ w lotach.

W Pjongczangu Polska będzie mogła wystawić jedynie czterech skoczków, dlatego szkoleniowiec będzie musiał zrezygnować z jednego zawodnika po treningach. Niestety, w czasie ZIO nie obowiązuje przepis o tym, że kraj broniący mistrzostwa może wystawić jednego zawodnika więcej. 

 Skład Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie:

- Kamil Stoch (1. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2017/2018);

- Dawid Kubacki (11. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2017/2018);

- Piotr Żyła (15. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2017/2018);

- Stefan Hula (16. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2017/2018);

- Maciej Kot (20. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2017/2018).

Komentarze (52)
Znamy skład polskich skoczków na igrzyska olimpijskie w Pjongczangu
Zaloguj się
 • Oceniono 6 razy 4

  Dla mnie nie tu nic dziwnego. Teraz to od chłopaków zależy który wystartuje w zawodach indywidualnych. I jaki skład będzie walczył o medal w drużynie

 • hubag

  Oceniono 5 razy 3

  Skład skoczków, za Edupedia.pl: tlen (65%mas.), węgiel (18%mas.), wodór (10%mas.), azot (3%mas.), wapń, fosfor, siarka, potas, sód, chlor, magnez, żelazo, cynk, rubid, stront. Pierwiastki budujące organizm ludzki są połączone w wodę, białka, tłuszcze, węglowodany, sole kwasów nieorg. i org. Woda stanowi gł. związek chem. budujący ciało ludzkie. Jej zawartość jest zmienna i zależy od wieku (w okresie płodowym ponad 90% masy ciała, w okresie pełnej dojrzałości ok.60%, w okresie starości do 50%).

 • tomasz nowak

  Oceniono 1 raz 1

  no to maciej kot nie trafił z formą na igrzyska skład już jest ustalony , wystartuję tylko w razie losowej sytuacji albo jak żyła zachleje i będzie miał kaca .....ale dobry rezerwowy to zawsze coś

 • zalep

  Oceniono 1 raz 1

  Kota w lotach nie widziałem.

 • pawel.ccc

  Oceniono 3 razy 1

  Nazywajmy rzeczy po imieniu. W polskich skokach na dzień dzisiejszy jest Kamil Stoch i dłuuugo nic. Potem czterech kadrowiczów podczepionych pod Kamila i żerujących na jego sukcesach i ... koniec. Dzisiejszy konkurs drużynowy pokazał na jakim etapie jest czwórka podczepionych pod Kamila. Ile brakowało aby reprezentacja nie zdobyła medalu w konkursie drużynowym ? Skakanie 204 metrów przy takiej konkurencji to za mało, gdyby nie Kamil to by było cienko a Niemcy i Austriacy zawalili co najmniej po jednym skoku a Japończycy odpuścili . Nie jest dobrze jeżeli wynik reprezentacji zależy od tego czy Piotrowi Żyle wszystkie klepki ustawią się na właściwym miejscu i czy Hula skoczy dalej niż potrafi. Panowie, w Pjonczangu drużyna wcale nie musi zdobyć medalu, zanosi się na to, że realne jest każde miejsce do piątego włącznie. Jak się trafi dołek Kamilowi to... może być zero medali w sportach zimowych i cała kasa państwowa pójdzie na... łyżwiarzy szybkich od dawna trenujących w Holandii.

 • boromir195419

  Oceniono 1 raz 1

  Wybor był łatwiutki . Mamy tylko 5 - ciu skoczków w 1- szej lidze , 2- ch w 2- giei / Piech i Wolny / oraz praktycznie nic bo Zarząd PZN zamiast pracowac ''mąci''

 • krzysiekronaldo

  0

  Tonio Tajner, Wojtek Skupień, sympatyczny diabełek Marcin Bachleda i Tomek Pochwała

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX