Australian Open. Wyniki niedzielnych meczów czwartej rundy

W niedzielę w Melbourne odbyły się pierwsze mecze czwartej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Wszyscy faworyci awansowali, ale gospodarze i tak są rozczarowani, ponieważ z turniejem pożegnał się ich ostatni reprezentant - Nick Kyrgios.

Rozstawiony z „szóstką” Marin Cilić pokonał Pablo Carreno-Bustę [10] wygrywając tym samym swój setny mecz w turnieju Wielkiego Szlema. Rafael Nadal stracił pierwszego seta w tegorocznym Australian Open, ale mimo ogromnej ilości błędów własnych pokonał Diego Schwartzmana [24]. Kyle Edmund godnie zastępuje Andy’ego Murraya i po raz pierwszy w karierze awansował do wielkoszlemowego ćwierćfinału. Zmierzy się w nim z Grigorem Dimitrowem [3], który ku rozpaczy gospodarzy po wspaniałym widowisku wyeliminował z rozgrywek ich ostatniego reprezentanta – Nicka Kyrgiosa [17].

Carla Suarez Navarro powróciła od stanu 1:4 w drugim secie i wygrała z Estonką Anett Kontaveit [32]. Bardzo łatwą przeprawę miała Caroline Wozniacki [2], która oddała tylko trzy gemy Słowaczce Magdalenie Rybarikovej. Pokonując Petrę Martić i awansując do swojego pierwszego wielkoszlemowego ćwierćfinału Elise Mertens osiągnęła życiowy sukces na zawodowych kortach. W ostatnim meczu dnia bardzo dobrze zaprezentowała się Elina Switolina [4], która nie miała żadnych problemów z wyeliminowaniem Denisy Allertovej.

Wyniki niedzielnych meczów czwartej rundy mężczyzn:

Marin Cilić (Chorwacja, 6) – Pablo Carreno-Busta (Hiszpania, 10) 6:7(2) 6:3 7:6(0) 7:6(3)

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) – Diego Schwartzman (Argentyna, 24) 6:3 6:7(4) 6:3 6:3

Kyle Edmund (Wielka Brytania) – Andreas Seppi (Włochy) 6:7(4) 7:5 6:2 6:3

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 3) – Nick Kyrgios (Australia, 17) 7:6(3) 7:6(4) 4:6 7:6(4)