Sport.pl

Jan Ziobro zawiesza karierę! Szokujące powody decyzji

Polski skoczek narciarski Jan Ziobro zdecydował się na zawieszenie sportowej kariery. Zaskakujące i niezwykle mocne powody swojej decyzji podał w wideo zamieszczonym w serwisie społecznościowym. - Wiele osób z otoczenia chce mnie zniszczyć jako zawodnika - mówi Jan Ziobro.

Jan Ziobro zdecydował się na zawieszenie sportowej kariery. Skoczek w zeszłym sezonie zdobył nawet 122 punkty w Pucharze Świata.

- Podjąłem decyzję o zawieszeniu kariery. To nie jest tak, że nie chcę skakać, ale kontynuacja kariery nie ma sensu, gdyż wielu ludzi z otoczenia chce mnie zniszczyć jako zawodnika. Jest szereg decyzji, które są skandaliczne. Kłody są mi rzucane pod nogi od dłuższego czasu. Na każdym kroku jestem pomijany, poniżany. Sytuacja wygląda beznadziejnie. - mówił zrozpaczony skoczek na Facebooku. 

Jan Ziobro pokusił się nawet o podanie przykładu z ostatnich dni. - Ostatnim zdarzeniem, które mi to uświadomiło, był wybór ekipy na zawody Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt. Skakaliśmy razem na skoczni w Zakopanem, uzyskiwałem odległości w okolicach 122-126 metrów. Andrzej Stękała (Andrzej, to nie do Ciebie, nie odbierz tego źle) skakał w granicach 105-110 metrów. Ja jednak nie dostałem powołania - mówił Jan Ziobro

- W środku wygląda to inaczej. Są równi i równiejsi. Jest to sytuacja skandaliczna. Zupełnie nie do zaakceptowania. Zawieszenie kariery jest najbardziej rozsądne. Na chwilę obecną żegnam się ze skokami narciarskimi. Dziękuje wszystkim kibicom - dodał skoczek.

Jan Ziobro nie pojawił się na ostatnich mistrzostwach Polski, które 26 grudnia zostały zorganizowane w Wiśle. Plotki mówił wówczas o tym, że zawodnik nie chce się spotkać z ludźmi ze środowiska, z którymi jest w konflikcie.

Słowa, które padły z ust Jana Ziobry są bardzo mocne. Wkrótce powinniśmy jednak odpowiedź drugiej strony, bo zarzuty odnoszące się do osób pracujących w związku są poważne. 

Komentarze (87)
Jan Ziobro zawiesza karierę! Szokujące powody decyzji
Zaloguj się
 • Piotr Pol

  Oceniono 11 razy 9

  1) Ziobro w 2015 na MŚ w Falun skacze najlepiej ze wszystkich Polaków w konkursie na skoczni normalnej (8 miejsce) i mimo to nie zostaje wystawiony w konkursie na skoczni dużej
  2) Ziobro po przyzwoitym sezonie 2016/2017, gdzie ustabilizował się na poziomie 5 skoczka w kraju nie zostaje włączony do kadry A, a w zamian za niego jest Miętus (który jak dotąd ani razu nie zapunktował, w ogóle nawet nie jest wystawiany w zawodach)
  3) Ziobro podczas którychś Mistrzostw Polski miał przydzielony numer startowy wśród początkujących amatorów, a nie w końcówce konkursie zgodnie z rankingiem (nie wiem dokładnie kiedy, ale pisali o tym na stronie ski jumping)
  4) Kolejna sprawa to ta o której mówi w swoim wideo - skacze 20 m dalej od kolegi na treningach a nie jest powoływany na zawody

 • mark_kram57

  Oceniono 8 razy 8

  A ja myslalem, ze to inny Ziobro zawiesil kariere i juz przestanie podskakiwac :)

 • flemming

  Oceniono 9 razy 7

  Smutek, Ziobro nie obronił Ziobro.

 • Paweł Nowak

  Oceniono 11 razy 7

  Powołanie nie dostał dlatego, że odpuścił mistrzostwa Polski. Po prostu stchórzył. MP ustaliły jakąś hierarchię w polskich skokach, a skoro jego tam nie było, to sam oddał walkowerem swoją szansę. I nie ma co ukrywać, że na początku sezonu Ziobro był w beznadziejnej formie, więc na jakiej podstawie miałby liczyć, że teraz gdzieś pojedzie, skoro sam nie chciał poddać się weryfikacji?

 • mr_gm

  Oceniono 14 razy 6

  Znam innego Ziobrę, który też ma manię prześladowczą i pieprzy bez sensu,

 • nelsonpuszysty

  Oceniono 10 razy 6

  Nomina sunt odiosa, jak mówi stara rzymska maksyma. Facet jest obciążony nazwiskiem.

 • distepfano

  Oceniono 4 razy 4

  Panie Janie, ma Pan na imę Jan, a nie Zbigniew, więc głowa do góry. Te wszystkie zaczepki związane z Ziobrą nie dotyczą się Pana lecz tego chłystka mającego górnolotne mniemanie o sobie, a każdy wie jakim był studentem i na co go było stać. Jeśli tego nie pamięta, to są jeszcze studenci, którzy mu to przypomną, a i na uczelni da się to potwierdzić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX