Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje w Bischofshofen! Stoch piąty

Dawid Kubacki został zwycięzcą kwalifikacji przed ostatnimi zawodami TCS w Bischofshofen. Piąte miejsce zajął Kamil Stoch. Do konkursu awansował komplet biało-czerwonych.

Dawid Kubacki pokazał się z bardzo dobrej strony w czasie kwalifikacji w Bischofshofen. Polak poleciał aż 136 metrów i zrobił to w fenomenalnym stylu, za który dostał bardzo dobre noty. Za swoje osiągnięcie Polak dostał nagrodę w wysokości dwóch tysięcy euro.

Kamil Stoch tym razem znalazł się poza kwalifikacyjnym podium, bo zajął piąte miejsce. Stoch poleciał jednak 130 metrów, ale trzeba zauważyć, że ostatnia czwórka kwalifikacji skakała w bardzo złych warunkach. Tuż przed skokiem Kobayashiego jury zdecydowało się na przerwanie skoków, a wszystko przez bardzo gęstą mgłę i zawirowania w powietrzu.

- Było trochę mgliście, ale to zupełnie nie przeszkadza. Jestem zadowolony z tych skoków. Wszystko jest w porządku. Miałem dzisiaj solidny trening. Dawid skoczył super skok i gratuluje mu zwycięstwa - mówił na antenie Eurosportu.

W sobotnim konkursie zobaczymy komplet Polaków. Stefan Hula zajął 14. miejsce po próbie na 128 metrów, tyle samo poleciał Piotr Żyła (16. miejsce), Maciej Kot był 20. (125,5 metra). Nieco słabiej wypadli dwaj nasi najmłodsi skoczkowie. Jakub Wolny doskoczył do 122 metra (39. miejsce), a Tomasz Pilch 120,5 metra. (42. pozycja)