Sport.pl

Turniej Czterech Skoczni. Sven Hannawald już pogodził się z czwartym zwycięstwem Stocha

Sven Hannawald jest jedynym skoczkiem w historii, który wygrał wszystkie cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni (sezon 2001/02). Niemiec jednak pogodził się z tym, że kolejnym członkiem tego elitarnego "klubu" będzie Kamil Stoch.

Polak w czwartek wygrał trzeci konkurs z rzędu i przed sobotnimi zawodami w Bischofshofen ma 64.5 pkt przewagi nad drugim Andreasem Wellingerem. To oznacza, że Stochowi do wygrania TCS wystarczy prawdopodobnie sam awans do drugiej serii.

- W tej chwili nie widzę nikogo, kto mógłby z nim powalczyć o zwycięstwo w Bischofshofen. Prawdopodobnie powitam więc drugiego członka tego elitarnego klubu - powiedział legendarny skoczek dla Eurosportu. - Jego sytuacja jest trochę jak moja. Ma wszystko w swoich rękach, wygląda na to, że wygra ostatni konkurs.

- Kamil musiałby teraz skakać do tyłu, by nie wygrać TCS. Tu już nie chodzi o klasyfikację generalną, tylko o ostatnie zwycięstwo. Już teraz stara się unikać wywiadów i skupić w pełni na najważniejszych rzeczach. To odpowiedni sposób przygotowania - uważa 43-letni Niemiec.

W piątek o 17.00 kwalifikacje do ostatniego konkursu TCS. Sobotnie zawody rozpoczną się o tej samej godzinie.

Komentarze (6)
Turniej Czterech Skoczni. Sven Hannawald już pogodził się z czwartym zwycięstwem Stocha
Zaloguj się
 • frodozbagien

  Oceniono 5 razy 1

  Sven, daj spokój! i tak byłeś MEGAwielki i cały świat Cię za to nienawidził/uwielbiał. Kamil wygra, nie wygra... i tak zapisałeś się w historii tej dyscypliny. Tego nikt ci już nie odbierze!

 • chimi-churi

  Oceniono 2 razy 0

  A kogo obchodzi z czym pogodził się Sven Hannawald? Czy Adam Michnik pogodził się z brakiem reklam spółek skarbu państwa w swoim antypolskim szmatlawcu?

 • a.k.traper

  Oceniono 4 razy -2

  Baloniku mój malutki..., może panowie o niewyszukanym intelekcie daliby na wstrzymanie i pozwolili kibicom na emocje w czasie konkursu? Ja wiem, że w parafii jak Zenek boso i po śmiegu uciekał od Iwony to go wszyscy chcieli do reprezentacji jako sprintera ale to tylk strach był prze jej mężem. Tutaj raczej inne emocje, kibucujmy Kamilowi ale nie popadajmy w fornalski nastrój rozprawienia się z innymi.

 • plastikpiokio

  Oceniono 3 razy -3

  ja myslę że to bedzie nagła i niespodziewana sraczka ----czyli cos co spada nagle z nieznanego powodu .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX