Sport.pl

Turniej Czterech Skoczni. Adam Małysz pod wrażeniem wyczynu Kamila Stocha. "Mistrzostwo, klasa, szacunek"

- Mistrzostwo, klasa, szacunek - brak słów w zasadzie - napisał Adam Małysz na Facebooku po zwycięstwie Kamila Stocha w noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen.

Polski skoczek w sobotę wygrał w Oberstdorfie, dzięki czemu prowadzi w klasyfikacji generalnej TCS. Co ważne, w poniedziałek przed jego drugą próbą miała miejsce kilkunastominutowa przerwa. Mimo to Stoch oddał najdalszy skok w całym konkursie i znokautował rywali.

- Ale fenomenalny występ Kamila Stocha!!! Lepszego rozpoczęcia roku nie mógł sobie wymarzyć. Rakieta z Zębu znów lata ;) Powiem szczerze, że po tej przeciągającej się przerwie miałem trochę obaw, czy uda mu się skoczyć tak daleko, by utrzymać pierwsze miejsce. A on nie dość, że to zrobił, to jeszcze powiększył przewagę nad Richardem Freitagiem… Mistrzostwo, klasa, szacunek – brak słów w zasadzie - pisze Małysz.

- Z przyjemnością słuchałem ponownie naszego hymnu patrząc na Kamila na najwyższym stopniu podium. Trzeba przyznać, że jest w znakomitej dyspozycji. Na pewno pojawią się teraz spekulacje dotyczące wygrania wszystkich czterech konkursów w turnieju, ale moim zdaniem nie powinniśmy o tym debatować. A już na pewno wciągać go w te prognozy. Na szczęście Kamil pokazał, że umie się odciąć od takich przypuszczeń i w spokoju robi swoje.

Niesamowity wyczyn Stocha. Tylko dwóch zawodników było lepszych, ale Polak może ich jeszcze pobić!

Duża wpadka organizatorów. Polscy kibice nie mogli uwierzyć, co usłyszeli [WIDEO]

Stoch stanowczo przerwał dziennikarzowi TVP. O tym po konkursie nie ma mowy!

Sensacja! Polakom ubył wielki rywal! Mamy szansę na dwa miejsca na podium! [KLASYFIKACJA TCS]

Awans Kamila Stocha w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ile traci do lidera?

Komentarze (6)
Turniej Czterech Skoczni. Adam Małysz pod wrażeniem wyczynu Kamila Stocha. "Mistrzostwo, klasa, szacunek"
Zaloguj się
 • ina mina

  Oceniono 7 razy 5

  Dobrze, ze Kamil skoczyl te 139.5m. Wyobrazam sobie ile by sie jadu i nienawisci wylalo na "Szwabow" ustawiajacych skoki gdyby sie mu nie powiodlo.

 • plastikpiokio

  Oceniono 3 razy -3

  bał się-- bo jemu drugi raz tak raz za razem też nigdy nie wychodził i konczył zawsze przed czasem.

 • boliver

  Oceniono 4 razy -4

  Kamil pokazal ze presja go nie zwyciezy,,
  Jednym pierwszym skokiem rozbil wszystkich w obersdorfie a wczoraj w GA PA pokazal ze Z wiatrem I machlojkami tez sobie poradzi,,,

  Poziom mistrza,, bravo Kamil,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX