Sport.pl

Apoloniusz Tajner o konkursach PŚ w Polsce: Hofer nas naciska. Mówi: "Róbcie, róbcie!". Nie tylko Narodowy. W grę wchodzi Stadion Śląski!

Powraca temat zorganizowania konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich na wielkim piłkarskim obiekcie. - Wszystko jest możliwe. W przyszłym roku może nie, ale w kolejnym sezonie? - mówi Sport.pl Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Gdyby udało się rozegrać konkurs w skokach narciarskich na Stadionie Narodowym lub Śląskim (oba obiekty mogą pomieścić ponad 55 tys. osób), byłoby to najbardziej spektakularne widowisko w sportach zimowych.

Wprawdzie podobny pomysł pojawił się już kilka lat temu, krótko po oddaniu do użytku Stadionu Narodowego, ale wtedy skończyło się jedynie na marzeniach. – Nie było pieniędzy. Policzyliśmy, że koszt całego przedsięwzięcia wyniósłby 23 mln zł. Wtedy budżet się nie spinał, ale nie rezygnujemy z tego projektu – mówi Tajner. – Walter Hofer [dyrektor Pucharu Świata], który ma do nas ogromne zaufanie co jakiś czas dzwoni i naciska, żebyśmy to zorganizowali. Mówi: „Róbcie, róbcie, róbcie”. Tylko wy to możecie zrobić na nieprawdopodobną skalę”. I my to wiemy. Do niedawna  myśleliśmy tylko o Narodowym, teraz w grę wchodzi jeszcze Stadion Śląski.

Na przeszkodzie w zorganizowaniu tak gigantycznej imprezy z pewnością nie stanęłyby kwestie techniczne. Prezes Tajner zapewnia, że plan takiego konkursu związek ma opracowany w najdrobniejszym szczególe. – To byłyby zawody na skoczni o punkcie konstrukcyjnym K90. Zamontowanie toru lodowego to żaden problem. Naśnieżenie zeskoku zajęłoby osiem dni. Rozbieg zaczynałby się jeszcze za koroną stadionu, a zawodnicy wybijaliby się z poziomu najwyższych trybun. Wszystko mamy rozrysowane i zaakceptowane przez specjalistów – tłumaczy Tajner.

I dodaje: - To jest naprawdę całkiem realna perspektywa. W przyszłym roku na pewno tego nie zrobimy, ale w kolejnym sezonie? Zobaczymy. Musiałby się jednak znaleźć inwestor, który zaangażowałby się w to mocno finansowo i oczywiście by na tym zarobił.

Rywalizacja skoczków na Stadionie Narodowym i Śląskim brzmi nieźle, ale niewykluczone, że już w przyszłym roku właśnie w Wiśle zostanie rozegrany pierwszy w historii skoków narciarskich prolog Pucharu Świata. 

– Chcielibyśmy to zorganizować na koniec października. Coś na wzór tego, co robią alpejczycy przed inauguracją zawodów. FIS zapatruje się na to bardzo optymistycznie. Cały czas szuka urozmaiceń i nowych pomysłów, jak jeszcze bardziej uatrakcyjnić skoki narciarskie. Czeka nas sporo nowinek – kończy Tajner.

Więcej o:
Komentarze (24)
Apoloniusz Tajner o konkursach PŚ w Polsce: Hofer nas naciska. Mówi: "Róbcie, róbcie!". Nie tylko Narodowy. W grę wchodzi Stadion Śląski!
Zaloguj się
 • bashev

  Oceniono 7 razy 5

  >>Mówi: „Róbcie, róbcie, róbcie”. Tylko wy to możecie zrobić na nieprawdopodobną skalę”<<
  Pewnie dlatego, że nikt inny nie chce dokładać do interesu :/

 • ksiadztezczlowiek

  Oceniono 4 razy 4

  Za 23 miliony zamiast wydawac na fajerwerki mozna wydac na inne cele np. na budowe calkiem nowej skoczni w karkonoszach, ktorej nie ma. Albo na wparcie dzieci i mlodziezy, bo jakos talentow w biatlonie i innych sportach zimowych, poza skokami nie widac. Widze, ze ten facet nie mysli o rozwoju tylko o swojej dupie i prestizu.

 • xynat

  Oceniono 3 razy 3

  Mamy jeszcze stadiony we Wrocławiu, Gdańsku czy Poznaniu. Wyobrażam sobie turniej czterech stadionów w skokach narciarskich :)

 • cocks

  Oceniono 2 razy 2

  a wtedy bye, bye, zapchlone Zakopane.. LOL

 • xsawer

  Oceniono 4 razy 2

  Na dokładkę proponuje jeszcze szachy przełajowe.

 • jancio-utopiec

  Oceniono 4 razy 2

  Po zawodach proponuję cały ten śnieg (z 8 dni naśnieżania) zapakować w torebki i sprzedać fanom skoków. I zarobi się i pozbędzie kłopotu, no bo inaczej to co z nim zrobić do wiosny leżał nie będzie.

 • Roman Topolnicki

  Oceniono 1 raz 1

  Niestety obecnie chyba prawo o lotnictwie cywilnym zabrania by skoczkowie przelatywali na niskim pułapie nad ścisłym centrum miasta - start na pl. Piłsudskiego - lądowanie na Narodowym ale może jako wojskowi by już mogli ????

 • do_pieca

  Oceniono 1 raz 1

  Na ruinach kulturowca w stolicy zróbta, rząd to klepnie.

 • zrn001

  Oceniono 3 razy 1

  Proponuję pobudować skocznię w kopalni soli w Wieliczce.
  Da się? Da.
  Panie Tajner, czy Pan za to zapłaci?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX