Sport.pl

PŚ w Wiśle. Wisła Malinka wreszcie pokrywana jest śniegiem

Na skoczni w Wiśle rozpoczęło ubijanie śniegu na zeskoku. Obiekt jest przygotowywany do inauguracji Pucharu Świata, która zaplanowana jest na najbliższy piątek (17 listopada).

Tak jak informowaliśmy w ostatnich dniach, rozprowadzenie śniegu miało rozpocząć się w niedzielę 12 listopada. Tak się też stało i o godzinie 8 rano, na zeskoku pojawił się ratrak, który zaczął ubijać śnieg.

Organizatorzy Pucharu Świata zapewniają, że pogoda nie stanowi już zagrożenia i można bezpiecznie przygotować obiekt. 

Przygotowywanie zeskoku potrwa około 48 godzin. Oznacza to, że Polacy będą mogli jeszcze  przetestować skocznię przed sezonem. Jeśli tak się stanie, to w dniach 14-15 listopada Polacy mogą przeprowadzić treningi.

Decyzja zostanie podjęta przez Stefana Horngachera, który zdecyduje, czy naszym zawodnikom potrzebne są dodatkowe skoki na śniegu. 

Wisła MalinkaWisła Malinka Webcam PZN

Zawirowania w związku

Jak informowaliśmy w sobotę, w Polskim Związku Narciarskim doszło do poważnej zmiany. Ze stanowiskiem wiceprezesa pożegnał się Andrzej Wąsowicz, który był również Dyrektorem Wykonawczym PŚ w Wiśle. Jego miejsce zajął Tomasz Wieczorek.

Jak udało nam się dowiedzieć, Andrzej Wąsowicz nadal nieoficjalnie działa przy organizacji zawodów i jego zadaniem jest szczęśliwe doprowadzenie do organizacji inauguracji PŚ w Wiśle.

Inauguracja Pucharu Świata nastąpi w dniach 18-19 listopada. Dzień wcześniej, bo 17 listopada zaplanowano treningi i kwalifikacje.

Więcej o: