M¦ Seefeld 2019. Justyna Kowalczyk nie wystartuje w biegu na 10km

Justyna Kowalczyk, która nie wykluczała startu w mistrzostwach ¶wiata w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym, poinformowała, że nie wystartuje na swoim koronnym dystansie.

Justyna Kowalczyk, która w Soczi zdobyła olimpijskie złoto właśnie na 10 kilometrów stylem klasycznym, zdecydowała, że nie wystartuje w mistrzostwach świata na tym dystansie. Swoją decyzję ogłosiła za pomocą swojego konta na Facebooku. - Nie biegnę na 10km. To był plan na ewentualność ratowania wyników drużyny. Ale dziewczyn nie trzeba ratować. Same sobie dają radę - napisała mistrzyni. - Jestem gotowa na bieg około 10go miejsca. Miałam już takich miejsc wystarczająco dużo w poprzednich trzech latach. Wystarczy. Cieszę się, że pokazałam, że mocna jeszcze jestem i że ta moc pomoże dziewczynom w sztafecie - oceniła swoją formę.

Justyna Kowalczyk wystartowała już podczas mistrzostw świata w Seefeld w sprincie drużynowym, w którym wraz Moniką Skinder awansowały do finału. Tam zostały sklasyfikowane na 10. miejscu. Najlepsza polska biegaczka ma wziąć udział także w sztafecie 4x5 kilometrów, która odbędzie się w czwartek. Celem Polek jest miejsce w czołowej ósemce, aby wywalczyć stypendium z ministerstwa dla zawodniczek.

W swojej karierze Justyna Kowalczyk na tym dystansie wywalczyła dwa medale mistrzostw świata - srebro w Oslo oraz brąz w Libercu. Po zakończeniu kariery zawodniczki, jest asystentką trenera Aleksandra Wierietelnego, który obecnie trenuje polską kadrę, a także biega w narciarskich maratonach.