Sport.pl

Łyżwiarstwo szybkie. Katarzyna Bachleda-Curuś kończy karierę

Katarzyna Bachleda-Curuś poinformowała, że kończy karierę sportową. Utytułowana łyżwiarka wywalczyła m.in. dwa medale zimowych igrzysk olimpijskich.

Katarzyna Bachleda-Curuś kończy z wyczynowym sportem. Jedna z naszych najbardziej utytułowanych łyżwiarek w historii poinformowała w czwartek za pośrednictwem mediów społecznościowych, że kończy karierę sportową.

Katarzyna Bachleda-Curuś: To były cudowne lata spędzone na łyżwach

- Myślę, że to były cudowne lata spędzone na łyżwach. Lata, które nauczył mnie cierpliwości, pokonywania trudności oraz lata, które dały mi wielką radość z możliwości realizacji własnych marzeń" - napisała Bachleda-Curuś. I dodała: - Nadszedł czas, żeby ruszać dalej i zacząć nowy etap, równie ciekawy, bo pomysłów i wyzwań nie brakuje. W piątek Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego potwierdził jej rezygnację ze startów.

Katarzyna Bachleda-Curuś z dwoma medalami olimpijskimi

Bachleda-Curuś największe sukcesy w karierze osiągała na zawodach olimpijskich. W Vacouver w 2010 roku sięgnęła wraz z koleżankami z drużyny po brąz, a w Soczi cztery lata później po srebro. Także na mistrzostwach świata najlepszy wynik uzyskała w drużynie - w 2013 roku zdobyła srebrny medal.

Katarzyna Bachleda-Curuś dominatorką w polskim łyżwiarstwie

W przeciwieństwie do rywalizacji drużynowej, w indywidualnych zawodach rangi międzynarodowej Bachleda-Curuś aż tak nie błyszczała. Tylko raz stanęła na podium Pucharu Świata. Dużo lepiej szło jej zaś na krajowym podwórku, gdzie aż 96-krotnie zdobywała medale mistrzostw Polki, w tym 73 razy złoto.

Więcej o:
Komentarze (4)
Łyżwiarstwo szybkie. Katarzyna Bachleda-Curuś kończy karierę
Zaloguj się
 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 3 razy 3

  A co z 'farelką', już nie będzie dawać?

 • dabljuzi

  Oceniono 3 razy 3

  NAwet nie wiedzialem, ze kiedykolwiek kariere zaczela :-)

 • niktalboktos

  0

  Ależ ona jeszcze nie umarła żeby pisać o niej wyłącznie dobrze... Moznaby dodać ze poza dwoma medalami z wczesniejszych Igrzysk zanotowała tez słaby występ w druzynówce na ostatnich Igrzyskach w Pjongczangu. A to skutkowało zakonczeniem marzen o medalu drizynowym (odpadła od pozostałej dwójki zawodniczek w drugiej polowie dystansu, a czas liczony jest dla ostatniej zawodniczki).

 • mer-llink

  Oceniono 4 razy 0

  Powodzenia na nowej drodze, Szanowna Pani. Dziekujemy!!!!

  P.S. I mozna bez wielomiesięcznych min, wstydu i obciachu, jak pani Radwańska Agnieszka? Można

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX