Królowa nart wróciła! Lindsey Vonn z medalem na MŚ

Słowenka Ilka Stuhec wygrała zjazd w odbywających się w St. Moritz mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim. Srebrny medal zdobyła Austriaczka Stephanie Venier, a brązowy borykająca się w ostatnich miesiącach z kontuzjami Amerykanka Lindsey Vonn.

Stuhec jest objawieniem tego sezonu. Przed nim 26-letnia Słowenka nigdy nie stała na podium zawodów Pucharu Świata, a w obecnej edycji odniosła już pięć zwycięstw, w tym trzy w zjeździe. W niedzielę wygrała zdecydowanie - Venier wyprzedziła o 0,4 s, a Vonn o 0,52.

Najbardziej utytułowana

Najbardziej utytułowana z grona medalistek jest czterokrotna triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Vonn. Jej start w St. Moritz długo stał pod znakiem zapytania, ponieważ niedawno doznała kontuzji na treningu, gdy szykowała się do powrotu na trasy po urazie kolana. Mimo trwającej jeszcze rehabilitacji i dokuczającego wciąż bólu Amerykanka z powodzeniem wróciła do pucharowej rywalizacji i wygrała nawet jeden zjazd.

Vonn Vonn Instagram

Vonn zmotywowana rozpoczyna nowy rok

Vonn, mistrzyni olimpijska w tej konkurencji z Vancouver (2010) i świata z Val d'Isere (2009), z powodu kontuzji nie startowała w igrzyskach w Soczi, a poprzednie mistrzostwa świata w Vail/Beaver Creek były dla niej nieudane. W niedzielę zdobyła siódmy w karierze medal mistrzostw świata (ma dwa złote).

Vonn zaznacza, że wydarzenia z 2016 roku tylko ją zmotywowały do jeszcze cięższej pracy i już nie może doczekać się powrotu na stok. Jej materiały publikowane za pomocą serwisów społecznościowych tylko utwierdzają fanów w tym przekonaniu. Amerykanka zachwyca internautów dobrym nastawieniem i formą ćwiczeń. A najnowsze zdjęcie zdziwiło nawet jej największych kibiców.

Ćwiczenia złamanej ręki. Fani pod wrażeniem

Amerykanka w czasie rehabilitacji publikowała niezwykłe ćwiczenia, które pomagały jej ręce wrócić do pełnej sprawności. Zawodniczka zaznaczała, że wciąż brakuje jej szybkości. Fani pod opublikowanym filmem nie kryli zachwytu nad jej balansem ciała.