Zakrwawiony Skrtel, upadki narciarzy... To nie był bezpieczny weekend [ZDJĘCIA]

Sporty zimowe to sporty dla odważnych, nietrudno tu o kontuzję. W ten weekend zdarzyło się kilka, ale nie tylko na stokach i zeskokach.
Konkurencje zimowe to sporty dla odważnych, nietrudno tu o kontuzję. W ten weekend zdarzyło się kilka, ale nie tylko na stokach i zeskokach.<br>
Piątkowy trening przed zjazdem kobiet w Val d'Isere został przerwany po upadku Austriaczki Stefanie Moser. Zwieziono ją na noszach. Lekarz austriackiej kadry Klaus Pribitzer stwierdził później, że zawodniczka doznała lekkiego wstrząśnienia mózgu oraz uszkodzenia więzadeł prawego kolana. Przewieziono ją do ojczyzny gdzie przejdzie dokładne badania PIER MARCO TACCA/AP
W sobotę z trasy Supergiganta w Val d'Isere wypadła Norweżka Lotte Smiseth Sejersted. Miała sporo szczęścia, bo w momencie wypadku mknęła z prędkością 100 km/godzinę. Norweżka przebywa na obserwacji w szpitalu, ale jak poinformowała norweskie media, ma jedynie startą skórę na twarzy i być może złamany nos W sobotę z trasy Supergiganta w Val d'Isere wypadła Norweżka Lotte Smiseth Sejersted. Miała sporo szczęścia, bo w momencie wypadku mknęła z prędkością 100 km/godzinę. Norweżka przebywa na obserwacji w szpitalu, ale jak poinformowała norweskie media, ma jedynie startą skórę na twarzy i być może złamany nos PIER MARCO TACCA/AP
Do groźnego upadku doszło w sobotę w Ramsau, podczas serii próbnej przed zawodami drużynowymi Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Na zdjęciu Christophowi Bielerowi z Austrii udzielana jest pierwsza pomoc Do groźnego upadku doszło w sobotę w Ramsau, podczas serii próbnej przed zawodami drużynowymi Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Na zdjęciu Christophowi Bielerowi z Austrii udzielana jest pierwsza pomoc KERSTIN JOENSSON/AP
Brązowy medalista olimpijski w drużynie złamał pięć żeber i czeka go trzy do sześciu tygodni przerwy w startach Brązowy medalista olimpijski w drużynie złamał pięć żeber i czeka go trzy do sześciu tygodni przerwy w startach KERSTIN JOENSSON/AP
Niemiecka załoga bobslejowa w składzie Francesco Friedrich, Jan Speer, Martin Grothkopp i Thorsten Margis wywróciła się w zakręcie numer 10 podczas sobotnich zawodów Pucharu Świata w Calgary. Nikomu nic się nie stało, Niemcy zajęli w zawodach drugie miejsce Niemiecka załoga bobslejowa w składzie Francesco Friedrich, Jan Speer, Martin Grothkopp i Thorsten Margis wywróciła się w zakręcie numer 10 podczas sobotnich zawodów Pucharu Świata w Calgary. Nikomu nic się nie stało, Niemcy zajęli w zawodach drugie miejsce MIKE GROLL/AP
Ten sam zakręt toru był pechowy dla Koreańczyków: Donghyuna Kima, Keunbo Kima, Kyrunghyuna Kima i Jinsu Kima Ten sam zakręt toru był pechowy dla Koreańczyków: Donghyuna Kima, Keunbo Kima, Kyrunghyuna Kima i Jinsu Kima MIKE GROLL/AP
W 52. minucie meczu Liverpool - Arsenal Oliver Giroud niechcący stanął na głowie Martina Skrtela W 52. minucie meczu Liverpool - Arsenal Oliver Giroud niechcący stanął na głowie Martina Skrtela JON SUPER/AP
Słowak dłuższą chwilę nie podnosił się z murawy Słowak dłuższą chwilę nie podnosił się z murawy PHIL NOBLE/REUTERS
Skrtel musiał opuścić boisko by lekarze mogli zatamować krwawienie Skrtel musiał opuścić boisko by lekarze mogli zatamować krwawienie PHIL NOBLE/REUTERS
Rozbita głowa Martina Skrtela Rozbita głowa Martina Skrtela PHIL NOBLE/REUTERS
Skrtel wrócił do gry z opatrunkiem i specjalną opaską. Mało tego - w doliczonym czasie gry strzałem głową dał Liverpoolowi remis! Skrtel wrócił do gry z opatrunkiem i specjalną opaską. Mało tego - w doliczonym czasie gry strzałem głową dał Liverpoolowi remis! JON SUPER/AP
To nie jedyny taki przypadek w niedzielnym meczu Premier League. Obrońca Newcastle Steven Taylor podczas jednej z interwencji uderzył głową w słupek. Opuścił boisko, Mike Williamson zaczął się już nawet przygotowywać do wejścia, ale Anglik przy aplauzie fanów powrócił do gry. Jego Newcastle przegrało 0:1 z Sunderlandem To nie jedyny taki przypadek w niedzielnym meczu Premier League. Obrońca Newcastle Steven Taylor podczas jednej z interwencji uderzył głową w słupek. Opuścił boisko, Mike Williamson zaczął się już nawet przygotowywać do wejścia, ale Anglik przy aplauzie fanów powrócił do gry. Jego Newcastle przegrało 0:1 z Sunderlandem SCOTT HEPPELL/AP
W piątek do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło też w NBA podczas meczu Detroit Pistons z Toronto Raptors. Landry Fields (Raptors) przeleciał nad Kyle'm Singlerem (Pistons) i wylądował na głowie W piątek do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło też w NBA podczas meczu Detroit Pistons z Toronto Raptors. Landry Fields (Raptors) przeleciał nad Kyle'm Singlerem (Pistons) i wylądował na głowie RAJ MEHTA
Fields nie zagrał już w piątkowym meczu (Raptors wygrali 110:100), ale  nic złego mu się nie stało. Wrócił już do treningów i wkrótce powinien wrócić na parkiet Fields nie zagrał już w piątkowym meczu (Raptors wygrali 110:100), ale nic złego mu się nie stało. Wrócił już do treningów i wkrótce powinien wrócić na parkiet CARLOS OSORIO/AP
Nick Mangold (New York Jets) jest zwożony z boiska z powodu kontuzji której doznał w pierwszej połowie meczu z New England Patriots. Mangold został zablokowany przez Vince'a Wilforka i w wyniku tej akcji doznał kontuzji lewej nogi. Nie wrócił już na boisko a jego zespół przegrał 16:17 Nick Mangold (New York Jets) jest zwożony z boiska z powodu kontuzji której doznał w pierwszej połowie meczu z New England Patriots. Mangold został zablokowany przez Vince'a Wilforka i w wyniku tej akcji doznał kontuzji lewej nogi. Nie wrócił już na boisko a jego zespół przegrał 16:17 ROBERT DEUTSCH