Sport.pl
Komentarze (146)
Ziomwe Igrzyska Olimpijskie 2018. Kowalczyk po igrzyskach: To jest przykrość. Ale lepiej już nie będzie
Zaloguj się
 • iarna

  Oceniono 27 razy 23

  Justyna - jesteś wielka, wspaniała. Szacunek na zawsze i wielkie podziękowania za te wszystkie fajne chwile, które dzięki Tobie przeżyłem jako kibic.
  I zostań przy tych nartach tak jak Adaś przy skokach, bo fachowcy są potrzebni. Bo jesteśmy w to wszystko wciąż jacyś tacy nędznawi.
  Bywaj zdrowa:)

 • spectator_zm

  Oceniono 20 razy 20

  Bardzo emocjonalne, ale i szczere słowa Justyny Kowalczyk. "Lepsza już nie będę." To mówi wszystko!
  Zdaje sobie z ogromu pracy w przygotowania, z tytanicznej harówki i nic z tego...
  Ale gdy się tak zastanowimy przez cały okres jej kariery, to wszystko, co osiągnęła Justyna, zwdziecza wyłącznie tej tytanicznej pracy. Nie miała wielkiego, wybitnego talentu do tej dyscypliny. Śmiało można powiedzieć, ze pod tym względem była przeciętną zawodniczką. Jednak natura dała jej jedną niezbędna do tego sportu cechę - wytrzymałość! Wydolność, której innym, bardziej utalentowanym zabrakło, by osiągnąć to co ona. Śmiem twierdzić, ze Sylwia Jaśkowiec talent miała zdecydowanie większy, ale różne koleje losu nie pozwalały jej go rozwinąć. Brakowało też trochę odpowiedniej motywacji i charakteru, bu osiągnąć choć cząstkę tego, co Justyna. Kowalczyk osiągnęła co mogła, na więcej zabrakło już sił i zdrowia. Dziś aby ciągle zdobywać medale w tej konkurencji trzeba być dobrym w obydwu stylach, obydwa trenować i obydwu poświęcać uwagę na równi. Justyna od kilku sezonów przestała trenować styl dowolny z uwagi na bóle piszczeli, więc tym samym nie mogła się tak przygotować do tych igrzysk, by znów zdobyć medal. Kombinowali z trenerem na różne sposoby, ale powinni wiedzieć, że nic z tego nie będzie. Soczi to był ostatni moment i ostatni medal. To było ostatnie tchnienie jej organizmu na tym poziomie...

 • Goha K

  Oceniono 20 razy 16

  Dla nas jesteś najlepsza Pani Justyno

 • kali23

  Oceniono 31 razy 13

  Brawo Kowalczyk! Uczciwość zawsze popłaca.
  Kiedyś historia oceni " sukcesy" norweskich astmatyków !
  To jeden wielki SKANDAL ! Ciekawe, że prawie tylko norweskie gwiazdy mają takie wątłe zdrowie?
  UDOWODNIONO , że lekarstwa na astmę poprawiają utlenienie organizmu a co ciekawe zwiększają masę mięśniową/ wystarczy popatrzeć na słabowitą Björgen/.
  Wg. austriackiej lekarki / eksperta WADA/ ŻADEN lekarz nie przepisał by takie dawki lekarstw. Np. Sundby szprycuje 10 krotnie
  większe ilości od dozwolonych ? Musi biedak być bardzo chory?
  To co robią Norwegowie to bezczelne OSZUSTWO!!!

 • boromir195419

  Oceniono 18 razy 10

  Wypada podziękować naszej MISTRZYNI - chciała powalczyć jeszcze na igrzyskach i jak sama mówi ....... trochę zabrakło . Teraz Zwiazek powinien zorganizować kompetentną ekipę do ratowania narciarstwa biegowego w Polsce i spróbować namówić Kowalczyk by wzięła w tym udział , Nikt od niej nie wie lepie jak ratować biegi. wiadomo zę jeśli nie jest się chorym na astmę to nie ma co zaczynać treningów bo to syzyfowa praca , Ale oczywiście sama choroba nie wystarczy bo już połowa biegaczek choruje / jak powirdziała Kalla .... chodzi o wyrównanie szans / więc trzeba gigantyczntj pracy . NASZEJ MISTRZYNI UDANEGO ŻYCIA ŻYCZĘ .

 • inder

  Oceniono 22 razy 10

  Pani Justyno, oczywiście jest jeden sposób, żeby wrócić na podium - "zachorować na astmę". Wziąłem ten zwrot w cudzysłów wiadomo dlaczego. A tak na serio: cokolwiek zadzieje się w przyszłości, nic nie zmieni faktu, że jest Pani WIELKA. Dziękuję i zawsze będę dziękował za ten ogrom radości, której przez lata dostarczała Pani nam, kibicom.

 • boliver

  Oceniono 7 razy 7

  Szacunek Justyno za twoja kariere, sukcesy i emocje,,
  Bravo,,

 • Oceniono 9 razy 7

  Lepsza może i nie będziesz ... Ale rogaty duch w Tobie tkwi niemiłosierny !!! Dla nas zawsze będziesz najlepsza. Nasz szacunek Pani Justyno zdobyty uporem, walką, profesjonalizmem i osobowością nigdy nie zginie. Pozdrawiam gorąco.

 • led47

  Oceniono 5 razy 5

  Dziekuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX