Droga do Pjongczang. Natalia Czerwonka pobiła rekord Polski, a polski snowboardzista wygrał zawody startując ze śrubami w nodze

Natalia Czerwonka pobiła rekord Polski w wyścigu na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Salt Lake City. W USA padł również nowy rekord świata. Życiowy sukces osiągnął 21-letni Polak, który wygrał zawody Pucharu Europy w snowboardowym slalomie równoległym, a startował ze śrubami w nodze. Zobaczcie raport Sport.pl o sportach zimowych przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu.

Łyżwiarstwo szybkie. Nowy rekord Polski i nowy rekord świata w Salt Lake City

Natalia Czerwonka pobiła rekord Polski w wyścigu na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Salt Lake City. Polka przejechała dystans w czasie 1.14,35 i zajęła jedenaste miejsce.

W USA padł również nowy rekord świata. Nao Kodaira z Japonii przejechała dystans 1000 m w czasie 1.12,09.

Olimpijską kwalifikacje w Salt Lake City wywalczył Konrad Niedźwiedzki. Polak zajął drugie miejsce w grupie B na 1000 m w zawodach Pucharu Świata.

Skoki narciarskie. Polacy wracają na swoje miejsce

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w sobotnim konkursie drużynowym, a w niedzielę Kamil Stoch zajął szóste miejsce w jednoseryjnym i loteryjnym konkursie indywidualnym. Zawody wygrał Richard Freitag, który powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Jak spisali się pozostali Polacy?

Dawid Kubacki był jedenasty (127.5 metra), Stefan Hula trzynasty (124 metry), Piotr Żyła dziewiętnasty (128 metrów), a Jakub Wolny trzydziesty (109,5 metra). Maciej Kot upadł przy lądowaniu (118.5 metra) i zakończył rywalizację na trzydziestym drugim miejscu.

Krystyna Guzik Krystyna Guzik Fot. Szymon Sikora / PZBiath

Biathlon. Polacy musieli zejść z trasy

Norwegia w znakomitym stylu wygrała bieg sztafetowy 4x7,5 km w zawodach PŚ w Hochfilzen. Polska uplasowała się na 23. miejscu. Reprezentanci Polski po zdublowaniu zostali ściągnięci z trasy. Drugi na zmianie Grzegorz Guzik trafił tylko 3 na 16 strzałów

Johannes Thingnes Boe wygrał w sobotę  bieg na dochodzenie na 12,5 km biathlonowego Pucharu Świata w Hochfilzen. Polacy nie startowali.

A u kobiet triumfowała Anastazja Kuźmina. Krystyna Guzik zajęła 33. miejsce, a Magdalena Gwizdoń 41.

Maciej Staręga Maciej Staręga KUBA ATYS

Biegi narciarskie. Staręga odpadł w ćwierćfinale

Stina Nilsson ze Szwecji wygrała sprint techniką dowolną w biegach narciarskich w szwajcarskim Davos. Justyna Kowalczyk nie startowała. Niedzielną rywalizację na 10 km techniką dowolną wygrała Ingvild Flugstad Oestberg z Norwegii.

U mężczyzn sprint wygrał Johannes Klaebo. Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinale. Niedzielną rywalizację na 15 kilometrów stylem dowolnym wygrał Maurice Manificat z Francji.

Michał Nowaczyk Michał Nowaczyk Facebook

Snowboard. Zwycięstwo Polaka ze śrubami w nodze

Michał Nowaczyk (AZS Zakopane) wygrał zawody Pucharu Europy w slalomie równoległym w Hochfuegen. To największy sukces 21-letniego Polaka. Co ciekawe, Nowaczyk startował w Niemczech ze śrubami w nodze. To efekt kontuzji, której doznał na zgrupowaniu we Francji.

Narciarstwo alpejskie. Hirscher mistrz

Marcel Hirscher wygrał niedzielny slalom alpejskiego Pucharu Świata w Val d'Isere. Dla Austriaka było to 47. zwycięstwo w karierze. Hirscher wyprzedził Kristoffersena oraz Myhrera.

Rywalizacja pań w St. Moritz została odwołana z powody złych warunków atmosferycznych.

Toni Eggert, Sascha Benecken Toni Eggert, Sascha Benecken JONATHAN HAYWARD/AP

Saneczkarstwo. Kolejny udany start Polaków

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli dziewiąte miejsce w Pucharze Świata w Calgary. To kolejny udany start młodzieżowych mistrzów świata z 2016 roku. Zawody wygrali Toni Eggert i Sascha Benecken z Niemiec.