PŚ w biathlonie. Monika Hojnisz słabo strzelała. Dopiero trzecia dziesiątka

Kaisa Makarainen odniosła kolejne zwycięstwo w rywalizacji w Pokljuce. Monika Hojnisz zajęła dwudzieste pierwsze miejsce.

Kaisa Makarainen odniosła kolejne zwycięstwo w rywalizacji w Pokljuce. Finka tym razem była najlepsza w biegu pościgowym. Na drugiej lokacie uplasowała się Dorothea Wierer, a na trzeciej Paulina Fiałkowa. 21. miejsce zajęła Polska Monika Hojnisz.

Makarainen nie dała szans

Bieg pościgowy kobiet zakończył rywalizację biathlonistów w inaugurujących zawodach Pucharu Świata 2018/2019 w Pokljuce. Na trasę jako pierwsza ruszyła Kaisa Makarainen, która ani przez moment nie pozwoliła zbliżyć się rywalkom do siebie. Finka zaprezentowała kolejny świetny bieg, a na strzelnicy była bezbłędna. Bardzo dobra forma na trasie oraz celność pozwoliły odnieść 35-latce dwudziestą piątą wiktorię. Drugie miejsce zajęła liderka klasyfikacji generalnej cyklu Dorothea Wierer, która w sprincie przegrała także tylko z Kaisą. Włoszka również nie pomyliła się dziś na strzelnicy, a do zwyciężczyni straciła na mecie ostatecznie 41,3 s. Podium uzupełniła reprezentantka Słowacji – Paulina Fiałkowa (+59,2 s).

Tuż za czołową trójką została sklasyfikowana Liza Vitozzi (+1:01,5), która na ostatnim okrążeniu przegrała walkę o podium z Fiałkową. Jednak i Włoszka, i Słowaczka poprawiły swoje pozycje ze sprintu. Piątkę zamknęła Marte Olsbu Roeiseland – pierwsza zawodniczka z pudłem. Norweżka straciła do Makarainen 1:22,1 s. Szóste miejsce zajęła Clare Egan, siódme Irina Kryuko, ósme Irina Starykh, dziewiąte Franziska Preuss, a dziesiąte Jewgienia Pawlowa.

Hojnisz w trzeciej dziesiątce

Monika Hojnisz tym razem była dwudziesta pierwsza. O spadku zdecydowały dwa pudla na trzecim i jedno na czwartym pobycie na strzelnicy. W sobotę Polka strzelała znacznie lepiej. Hojnisz jednak dobrze pobiegła i miała szansę poprawić o kilka lokat pozycję zajętą w sprincie. Kinga Zbylut została sklasyfikowana na pięćdziesiątej drugiej lokacie. Druga z reprezentantek biało-czerwonych zanotowała cztery karne rundy.