Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018. Dublet Kanady w ski crossie. Groźny upadek Sherret

Kelsey Serwa (Kanada) zdobyła złoty medal w ski crossie kobiet. Srebrny medal przypadł w udziale Brittany Phelan (również Kanada), brąz dla Fanny Smith (Szwajcaria). W 1/8 finału poważny upadek zaliczyła India Sherret, która została przetransportowana do szpitala.

Kanadyjka Kelsey Serwa okazała się najlepsza w ski crossie. Wicemistrzyni z Soczi szybko wyszła na prowadzenie i jako pierwsza przejechała przez linię mety. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Brittany Phelan, mimo że przez znaczną cześć dystansu jechała na ostatnim miejscu. Niestety, bardzo poważny błąd popełniła Fanny Smith i to sprawiło, że Kanadyjki zdobyły dublet. Szwajcarka Smith utrzymała się jednak na podium. Dużym zaskoczeniem było jednak to, że liderka Pucharu Świata Sandra Naeslund została bez żadnego medalu.

W 1/8 finału doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia, bo India Sherret (Kanada) straciła panowanie nad nartami i z dużym impetem uderzyła o zmrożony śnieg i doznała dużych obrażeń miednicy. 22-letnia zawodniczka została przetransportowana do szpitala, a jej stan oceniono jako stabilny.

Właśnie w tej konkurencji miała wystartować Karolina Riemen-Żerebecka, niestety Polka musiała zrezygnować ze startu na igrzyskach ze względu na kontuzję i konieczność poddania się operacji.