Pjongczang 2018. Brąz Kanady w hokeju, Złotkowska dziewiąta w finale! [NA ŻYWO]

• sobota, 24 lutego 2018
  • No i to by było na tyle przedostatniego dnia na igrzyskach w Pjongczangu! Niestety, bez polskich medali, ale też nikt chyba na nie dzisiaj za bardzo nie liczył... Kilka kompletów medali rozdano, jeszcze parę do rozdania pozostało - w nocy rozstrzygną się losy złota curlerek (Szwecja - Korea Południowa), bobslejowych czwórek (w tym polskiej) oraz hokeistów (Tak-Jakby-Rosjanie - Niemcy). Z samego rana, o 7:15 - i w naszej relacji na żywo - obejrzymy wielkie pożegnanie Justyny Kowalczyk (30 km masowym klasykiem), a w południe pozostanie nam już tylko przeprowadzić was przez ceremonię zamknięcia. Bądźcie z nami, bo to ostatnia taka okazja na najbliższe dwa (albo i cztery, jeśli jesteście zimowymi fanatykami) lata. Dziękujemy za uwagę!

• Hokej. Kanadyjczykom nie udało się trafić na pustą bramkę, Czechom - mimo zmasowanych ataków - też już się nie udało i po emocjonującym widowisku, zakończonym wynikiem 6:4, brązowe medale trafią do Kanady!

• Hokej. Nie zabrakło i bitek (na zdj.), i mimo bramki na 4:6 (Roman Cervenka) po kolejnym wycofaniu bramkarza, brązowy medal... jeszcze nie! Czesi wierzą w swoją ostatnią minutę i robią, co mogą, żeby dać sobie szansę na trafienie kontaktowe. Wycofanie bramkarza, przerwa na żądanie...

• Hokej. Czeski akcent, czyli Roman Cervenka na 3:6.

• Hokej. "Polski akcent", czyli Wojtek Wolski strzela na 6:2!

• Hokej. Dyskusja jeszcze chwilę potrwała, ale gramy dalej z takim właśnie wynikiem. A właściwie, to chyba czekamy już na końcową syrenę. Mimo że Czesi jeszcze jakby próbują...

• Hokej. A jednak, znowu 2:5! Trener Kanadyjczyków poprosił o sprawdzenie powtórki wideo, bo uznał, że bramkarz był faulowany. Sytuacja kontrowersyjna, ale to właśnie jemu przyznano rację. Bramka anulowana.

• Hokej. I znowu nie trzeba było długo czekać na odpowiedź - Martin Erat znakomicie huknął pod poprzeczkę! Czechy - Kanada 3:5.

• Hokej. I znowu Chris Kelly! Kapitalna akcja Kanadyjczyków, którzy prowadzą z Czechami już 5:2.

• Hokej. Miała być kara dla Kanadyjczyka, ale Czesi wycofali bramkarza i w przewadze zdołali odrobić stratę sprzed kilkudziesięciu sekund! Jan Kovar nieźle huknął, jest 4:2! Ale to wciąż dwie bramki różnicy na niewiele ponad dziesięć minut przed końcem.

• Hokej. No to po medalach! Chaos w szeregu defensywnym Czechów, Andrew Ebbett wciska krążek do bramki. Kanada prowadzi 4:1!

• Hokej. No to wracamy na lodowisko na ostatnią tercję meczu o brąz i zarazem wielki finał dzisiejszych zmagań w Pjongczangu. Póki co, Czechy - Kanada 1:3.

• Curling. Brązowy medal dla Japonek! Po emocjonującej, ostatniej partii, Brytyjki przegrywają mecz o trzecie miejsce 3:5. Europejki starały się, ale kluczowe zagranie zostało całkowicie zepsute przez liderkę ekipy, Eve Muirhead. Finał Szwedki i Koreanki rozegrają w nocy naszego czasu.

• Hokej. Przewaga niewykorzystana, na tercję przed rozdaniem kompletu brązowych medali Czesi przegrywają z Kanadyjczykami 1:3.

• Curling. Japonki po raz pierwszy w tym spotkaniu wychodzą na prowadzenie! Nic dziwnego, skoro Chinami Yoshida szoruje z taką zawziętością... Ostatnia szansa dla Brytyjek na wyrównanie (albo i zwycięstwo).

• Łyżwiarstwo szybkie. Tymczasem udekorowano medalistki w biegu pań.

• Curling. Może i defensywnie, ale przynajmniej emocje będą do końca! Tym razem, punkt dla Japonek i jest 3:3 na dwa endy przed końcem spotkania o brązowy medal.

• Hokej. Druga tercja powoli się kończy. Na razie, bez znaczniejszych wydarzeń. Wcześniej Kanada grała przez dwie minuty w przewadze, teraz czas na kolej Czechów. Czy zdołają wcisnąć bramkę na 2:3?

• Łyżwiarstwo szybkie. Koreańczyk Jeun Chung ze złotem! Piękny wyścig! Srebro dla Belga Barta Swingsa, brąz dla Koena Verveija.

• Łyżwiarstwo szybkie. Wystartowali! A Koen Verveij zapuścił brodę.