MŚ w biathlonie. Polki bez medalu, złoto Berger

Na czwartym strzelaniu Magdalena Gwizdoń i Krystyna Pałka zaprzepaściły szanse na medale w biegu indywidualnym na 15 km. Zwyciężyła rewelacyjna Tora Berger.

Świetny bieg miała zwłaszcza Gwizdoń, która do trzeciego strzelania była w ścisłej czołówce. Jednak na czwartym strzelaniu, z pozycji stojącej, Polka nie wytrzymała presji. Spudłowała dwa z pięciu strzałów i spadła w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie zajęła 18. miejsce.

Podobnie do Gwizdoń pobiegła Pałka. Srebrna medalistka z biegu pościgowego także po trzech strzelaniach była wysoko w klasyfikacji generalnej, ale dwa pudła na czwartym definitywnie odebrały jej szanse na dobrą pozycję. Pałka bieg na 15 km zakończyła w trzeciej dziesiątce, tuż za nią przybiegła Weronika Nowakowska-Ziemniak.

Na 15-kilometrowej trasie zdecydowanie najlepsza była broniąca tytułu Tora Berger. Norweżka strzelała perfekcyjnie, biegła bardzo szybko i na mecie zameldowała się po 44 minutach i 52 sekundach. Drugie miejsce zajęła Niemka Andrea Henkel (strata 52 sekund), trzecia była Valja Semerenko (+1:42.5).