Biathlon. Pałka i Gwizdoń nie zaatakowały podium

Po świetnym występie w piątkowym sprincie polskie biathlonistki w sobotnim biegu pościgowym zanotowały słabszy występ. Krystyna Pałka i Magdalena Gwizdoń nie wskoczyły na podium, bo zbyt często myliły się na strzelnicy.

W biegu pościgowym triumfowały Norweżki. Pierwsza na mecie była czwarta po sprincie Synnoeve Solemdal, a druga liderka PŚ Tora Berger. Na najniższym stopniu podium stanęła Finka Kaisa Makarainen.

Polki startowały z wysokich pozycji, gdyż dobrze spisały się w sprincie. Pałka ruszyła na trasę jako piąta, a tuż za nią Gwizdoń. Na pierwszym strzelaniu obie były bezbłędne i awansowały - Gwizdoń na trzecie, a Pałka na czwarte miejsce. Później niestety było znacznie gorzej.

Na drugim strzelaniu obie pomyliły się raz i musiały pokonać po 150-metrowym karnym okrążeniu. Spadły na miejsca pod koniec pierwszej dziesiątki. Po trzeciej wizycie na strzelnicy spadły do drugiej dziesiątki, bo Gwizdoń chybiła dwukrotnie, a Pałka trzykrotnie.

Na koniec raz pomyliła się Gwizdoń, która z czterema pudłami ukończyła wyścig na 15. miejscu. 19. była Pałka, która ostatnie strzelanie miała bezbłędne, ale w sumie zaliczyła cztery pudła - o jedno więcej niż w czterech dotychczasowych startach w tym sezonie. Dwudziesta finiszowała Weronika Nowakowska-Ziemniak, która spudłowała trzy razy i spadła o jedną pozycję w porównaniu z miejscem zajmowanym po sprincie, a 24. była Paulina Bobak, która pomyliła się raz, ale biegła najwolniej z Polek.

Ostatnia z Polek Agnieszka Cyl awansowała z 55. na 39. i zdobyła pierwsze dwa punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w tym sezonie.

W niedzielę Polki pobiegną w sztafecie 4x6 kilometrów. Do najszybszych: Gwizdoń, Nowakowskiej-Ziemniak i Pałki dołączy w niej Monika Hojnisz, która indywidualnie w Hochfilzen nie startowała. Relacja na żywo w niedzielę od 14.30, transmisja w Eurosporcie.