Biegi narciarskie. Justyna Kowalczyk już z Pucharem Świata!

Przewaga Justyny Kowalczyk nad Marit Bjoergen po niedzielnym sprincie w Drammen wynosi 592 punkty. Do zdobycia, jako że zmieniono regulamin punktowania w finale Pucharu Świata w Falun, pozostało 550 punktów. Oznacza to, że Polka jest już pewna triumfu w końcowej klasyfikacji PŚ - trzeci raz z rzędu!

W klasyfikacji generalnej PŚ Kowalczyk zgromadziła dotychczas 1659 pkt i wyprzedza Bjoergen o 592 oraz o 634 Ariannę Follis. Wszystkie media w Polsce informowały, że do zdobycia pozostało jeszcze 615 pkt, więc Polka - przynajmniej teoretycznie - mogła jeszcze zwycięstwo stracić.

W tym sezonie zmieniono jednak zasady punktowania w kończących sezon zawodach w Falun, w związku z czym do zdobycia pozostało 550 punktów - dwa biegi w Lahti (dwa razy po 100 punktów) oraz cztery biegi w finale PŚ, z których trzy pierwsze warte są 50 punktów. Do ostatniego biegu zawodniczki wyruszą, podobnie jak w Tour de Ski, z przewagą wywalczoną w poprzednich trzech. Najlepsza w tym biegu, co równoznaczne będzie ze zwycięstwem w finale PŚ, zgarnie premię w wysokości 200 punktów.

Oznacza to, że nikt już nie może Polki dognić. Justyna Kowalczyk wywalczyła Puchar Świata trzeci raz z rzędu!

Połamane kijki

Amerykanka Kikkan Randall wygrała w Drammen bieg sprinterski na 1,2 km techniką dowolną narciarskiego Pucharu Świata. Liderka cyklu Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale. Polka złamała kijek i ostatecznie została sklasyfikowana na 28. miejscu - czytaj więcej o pechu Kowalczyk.