Sport.pl

Trener Kowalczyk: To jest wojna, a będzie jeszcze gorzej

PRZEGLĄD PRASY. Nie milkną echa zdyskwalifikowania Justyny Kowalczyk podczas biegu sprintowego w Davos. Trener polskiej zawodniczki Aleksander Wierietielny przyznaje na łamach ?Polski the Times?, że to jest wojna pomiędzy skandynawskimi działaczami FIS, a jego podopieczną. - A będzie jeszcze gorzej - zapowiada szkoleniowiec, który ironizuje, że Justyna może dostać karę za szeroki uśmiech na mecie.
Międzynarodowa Federacja Narciarska odrzuciła we wtorek apelację od decyzji jury zawodów Pucharu Świata w Davos w sprincie techniką dowolną, które przesunęło Justynę Kowalczyk z trzeciego na szóste miejsce za zabiegnięcie drogi Amerykance Kikkan Randall.

- To już jest wojna! Panowie z FIS wstydzili się przyznać do błędu, więc zmienili uzasadnienie dyskwalifikacji. Teraz użyli argumentu, że Justyna wybrała tor niekorzystny dla siebie, żeby zablokować Kikkan Randall. Można się było tego spodziewać, a będzie jeszcze gorzej - zapowiada Wierietielny.

- Powiedziałem Justysi, że teraz, jak nie zmieści się w zakręcie i wpadnie do rowu w krzaki, to też ją zdyskwalifikują za wybranie złego toru jazdy. A jak tego nie zrobią, to dostanie karę za szeroki uśmiech na mecie! Norwegowie postanowili ją wyeliminować, bo chcą zgarnąć wszystko, co się da, w mistrzostwach świata w Oslo, a Justyna im w tym przeszkadza. Zobaczy pan, że oni będą teraz chorować na astmę, a my będziemy zbierać kolejne kary.- dodaje trener.

Wierietielny rozważa nawet wejście na drogę sądową: - Mamy do czynienia z wielkim skandalem, czekamy na propozycję od jakiegoś mądrego prawnika, który chciałby się tym zająć, bo postępowanie Skandynawów nadaje się już do sądu. Trzeba powiedzieć prawdę: Justysia musi już walczyć nie tylko z rywalkami, ale też z sędziami!

- Justyna jest sfrustrowana i nie śpi od kilku dni. Dziewczyna się rozchorowała, jest zbulwersowana tym, co się dzieje. To jedna klika, w FIS-ie rządzą Skandynawowie. Trzeba odważnego człowieka, który w końcu powie, co tam się dzieje. Idzie przekręt za przekrętem - wścieka się szkoleniowiec.Kowalczyk trzecia w Davos - ale zdyskwalifikowana »


PZN składa protest do FIS-u - ws. dyskwalifikacji »


FIS odrzuca protest i zmienia uzasadnienie »


Więcej o: