TDS: Northug najszybszy w sprincie na 1,2 km

Norweg Petter Northug wygrał w piątek w Asiago szóste zawody z cyklu Tour de Ski w biegach narciarskich. Northug był najszybszy w biegu sprinterskim na dystansie 1,2 km techniką dowolną.

Drugie miejsce zajął Kazach Nikołaj Czebotko, a trzecie - inny reprezentant Norwegii, Tor-Arne Hetland.

Bohater poprzednich zawodów, czterokrotny zwycięzca biegów, Czech Lukas Bauer, tym razem nie zakwalifikował się do ostatecznej rozgrywki - zabrakło go w czołówce, uzyskał 42. czas eliminacji.

Bauer nadal jest liderem klasyfikacji generalnej, a nad Norwegiem, Tordem Asle Gjerdalenem, który był w piątek szósty, ma przewagę 1.17,1. A zwycięzca piątkowego sprintu, Northug awansował na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.