Sport.pl

Biegi narciarskie. Kowalczyk najlepsza w sprincie w Finlandii

Justyna Kowalczyk od zwycięstwa rozpoczęła nowy sezon. Polska biegaczka narciarska była bezkonkurencyjna w sprincie stylem klasycznym w Olos, w zawodach Pucharu FIS. Inauguracja Pucharu Świata 26 listopada w Kuusamo
Kowalczyk na miejsce sprawdzianu formy przed startem właściwego sezonu wybrała sobie Laponię. W sobotę w Muonio walczyła w sprincie stylem klasycznym na dystansie jednego kilometra.

Dobrą dyspozycję pokazała już w kwalifikacjach, które wygrała, uzyskując czas o 1,83 s lepszy od sklasyfikowanej na drugim miejscu Norweżki Anny Svendsen. Na tak krótkim dystansie to duża różnica.

W swoim ćwierćfinale podopieczna Aleksandra Wierietielnego uciekła przeciwniczkom jeszcze wyraźniej. Drugą Andreę Julin z Finlandii wyprzedziła aż o 8,73 s. W półfinale rywalki znów oglądały plecy Polki - druga na mecie Anastazja Kriłowa z Białorusi była gorsza o 1,36 s. W finale Kowalczyk drugą ostatecznie Svendsen wyprzedziła o 2,17 s.

Oczywiście obsada nie była najmocniejsza, ale w stawce znalazło się kilka znanych zawodniczek - m.in. Aino-Kaisa Saarinen, Ida Sargent i Julia Tichonowa.

Swoje zwycięstwo Kowalczyk skomentowała na Twitterze.

W sobotę w Muonio panie pobiegną na 5 km "klasykiem", a w niedzielę na 10 km stylem dowolnym. Polka wystartuje w pierwszym z tych biegów.

Czterokrotna mistrzyni olimpijska kończy karierę! Oj, będziemy tęsknić [ZDJĘCIA]


Komentarze (21)
Biegi narciarskie. Kowalczyk najlepsza w sprincie w Finlandii
Zaloguj się
 • pierre_doleto

  Oceniono 4 razy 0

  Norwezki na razie zdrowe. Poczekajmy na epidemie astmy.

 • flemming

  Oceniono 3 razy -1

  Justysia wygrała bo nie startował MARIAN. Czyżby w Norwegii zabrakło lekarstw na astmę?

 • strach_sie_bac

  Oceniono 3 razy -1

  Wystarczyło nagłośnienie afery z dopingiem Norweżek/Norwegów i Kowalczyk "bije" przeciwniczki na trasie. Tak trzymać Justyna !!!

 • oloros11

  Oceniono 3 razy -3

  i znowu wysyp wybitnych znawców medycyny, sportu, dopingu i narciarstwa biegowego
  ona powinna wybierac tylko takie zawody gdzie czolowa 50 tka zawodniczej klasy swiatowej nie startuje
  sukces gwarantowany
  uinaczej - tylko spisek zydow norweskich

 • spectator_zm

  Oceniono 4 razy -4

  Scenariusz identyczny jak w ostatnich sezonach. Też zwycięstwo na inaugurację w podrzędnych zawodach FIS z niemal całkowicie anonimową obsadą.
  Gdy rozpocznie się prawdziwa walka z czołówką światową, już tak różowo nie będzie, niestety.
  Wygląda na to, że to będzie kolejny sezon rozmieniania na drobne wspaniałej kariery JK.
  Ale... Obym się mylił...

 • littoral

  Oceniono 7 razy -7

  JK ? Niech uruchomi wreszcie "normalne" życie, a nie tuła się do (dosłownie) upadłego po ośnieżonych stokach i równinach, byle szybciej, byle zwyciężyć, byle jeszcze raz, i jeszcze raz. Jakby tego, co dotychczas wyszarpała na nartach, było wciąż mało. Wygląda, że ona po prostu niczego innego nie potrafi. W jakimś sensie jest uboga - mimo już zarobionej kasy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX