Sport.pl
Komentarze (124)
MŚ w Falun. Budny: Norweżki podmęczone przez Puchar Świata
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • freesystemtheory

  Oceniono 7 razy -1

  Dzisiaj też komentatorzy brylują:) Niektórzy w złych dla nich warunkach po prostu przestają biec jak Cologna czy Northug, a ci się podniecają, ze tak daleko. jak już ktoś wie, ze nie ma sensu to po co ma na siłe biec po 15 miejsce czy chociażby 7:) Ale znawcy przecież:) O miejsca biegają ci słabi, ci lepsi jak wiedzą, ze jest źle to biegną rekreacyjnie. Justyna Kowalczyk przypominam w Soczi zeszła z trasy na 30 km, bo wiedziała, że będzie daleko to po cholerę się silić. Ale wtedy pan Jóźwik to wiedział, a teraz już nie. I oczywiście dla niego ważne, ze Norweg jest na 3 miescu...daleko:)

 • norton2

  Oceniono 6 razy -2

  Norweżki przegrały bo zapomniały podpasek założyć w czasie trwającego okresu.To jest stresujące ciągnąc za sobą na śniegu stróżkę hemoglobiny !!!!!

 • anders76

  Oceniono 10 razy -2

  "To jest przepaść, deklasacja, nokaut. Na pewno nie zwykła porażka. "
  Budnego cytuje prasa norweska uznajac jego autorytet w temacie i przyznajac mu racje. Takze przyznajac, ze "smarowanie" to tylko czesc kleski, co najwyzej 50%, reszta to spadek formy.
  Blad Norwegow to stawianie na 2 zawodniczki do wszystkich dyscyplin, gdy ich zasoby ludzkie pozwalaja na przygotowanie topowych zawodniczek dla kazdej konkurencji z osobna. Przecwanili i ugryzli sie we wlasny ogon na dodatek zrobili to za gigantyczne pieniadze. Praktycznie nawet Norwedzy sa zadowoleni, ze na podium pojawily sie inne kolory niz ich wlasny.

 • freesystemtheory

  Oceniono 25 razy -3

  Pan Budny musi mieć wytłumaczone, bo sam znawca nie wie, że miejsca Norweżek to oczywiście nie wina samego smarowania. Ten starzec jednak tego nie wie. Smarowanie było główną przyczyną i później była tego pewna pochodna. Mianowicie to, że gdy zawodniczki(nie pisze Norweżki, bo nie tylko Norwezki tak miały, a Pan Budny o tym nie wie)wybiegły na trasę i poczuły, że narty nic nie jadą, że jest źle nie chciały się szrapać. taka Marit jest silna, Therese jest dobra kondycyjnie, ale to by przy takich nartach nic nie dalo. Co z tego, ze pobiegły by super jak wyeksploatowały by się do granic, a zdobyłyby miejsca za podium. Wolały juz odpuścić, bo nie jest ważne na mistrzostwach czy będę 10 czy 40...medalu za to nie dają, a taki cel miały np. Norweżki. Kalla była dobra to fakt i dlatego nie opłacało się żylować do granic, bo Kalla nie dość, ze dobra to miały info na trasie, ze kręci dobre czasy czyli narty jej jechały. Żadna zawodniczka głupia nie jest jak większośc komentujących i Pan Budny. Przestały biec i biegły już aby dobiec o czym mówiła nawet Justyna Kowalczyk w studio. Justyna niejednokrotnie schodziła z trasy, bo to nie ma sensu. Mówiła, że chwała za to dziewczynom, że dokończyly bieg. Przynajmniej ona potrafiła docenić klasę zawodniczek. fakt, że trochę jak głupia cieszyła się z wygranej Kalli, ale mówiła o tym, że współczuje narty Norweżkom i zwróciła uwagę Jóźwika, że to nie tylko Norweżki, ale i Niemki.

 • freesystemtheory

  Oceniono 6 razy -4

  Odezwał się Ed Bundy, starszy i jeszcze głupszy brat Ala Bundyego:)

 • mietekkowalski

  Oceniono 18 razy -4

  Budny wyśmiewa tegoroczne metody Bjoergen?! Przecież Kowalczyk w poprzednich latach tak startowała! Poza tym Marit ma kilkanaście medali, więc oczywiste jest to, że bardziej ceni sobie zwycięstwo w TdS, którego nigdy nie miała. No i o czym tu mowa?! Kalla i Kowalczyk mądrzejsze?! One razem mają trzy złote medale indywidualnie, a ile ma Marit...... Budnego nie przekonuje Bjoergen w finale sprintu pomimo złotego medalu? Skoro Kowalczyk była niby w lepszej formie to chyba źle świadczy o Kowalczyk i jej inteligencji, a nie o Marit.

 • dreadfulsam

  Oceniono 68 razy -8

  Ekhm. Z całym szacunkiem dla dokonań trenera Budnego, ale dlaczego w roli eksperta stawiacie człowieka z czasów, kiedy narty smarowało się parafiną?

 • samuraj2013

  Oceniono 50 razy -10

  Wcale nic takiego dziwnego ze norwezki daleko poza pierwsza dwudziestka. wszystkie mowia ze juz po pierwszym kilometrze zrozumialy ze narty byly nie nasmarowane na taka pogode . Therese mowi ze snieg przyklejal jej sie do nart i nie bylo sensu zuzywac za wiele energi. Bardzo szybko dotarlo to do nich ze nie maja szans wiec nie bylo sensu sie wysilac.O te dalekie miejsca nie walczyly. Smieja sie z tego i ciesza sie bardzo ze Kalla wygrala. Tu nic nie ma do formy no bo tak wszystkie od pierwszego kilometra by Az tak zaslably. Kalla zasluzyla na ten medal i wielkie gratulacje !!!!!

 • freesystemtheory

  Oceniono 21 razy -15

  Teraz Kalla z całym szacunkiem, ale będzie się zastanawiać jakby to było gdyby było ok i czy jest naprawdę taka dobra:) Już dostała pokaz w łączonym i teraz nic nie wie przed 30km. Nikt nie wie.

 • freesystemtheory

  Oceniono 87 razy -41

  Się zna widać. Forma Rosjanek i Niemek tez powedrowała w dół? Nagle. Na 15 km wygrały i to nawet Jacobsen z Kallą, a teraz nagle taki spadek formy? Nikt tak nie ma. Można tez porównac do podobnej sytuacji z MŚ w Sapporo o czym już mówiono. Gośc się urwał z choinki. Ktoś zwórił uwagę, że Szwedzi robili coś z trasami przed biegiem. Nie zdziwiłbym się. Oni mieli tyle włozone w mistrzostwa i nagle po tylu dniach ani jednego złota? U siebie. Musieli zrobić wszystko, aby dzisiaj było, bo już zaczynali sie niepokoić kibice po takich zapowiedziach. Marit nie mówiła nigdy, ze chce sześć złotych medali tylko, ze będzie startować w sześciu biegach, bo czuje się silna. Stary dziad szowinista już ma trochę nie tak z klepkami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX