Sport.pl
Komentarze (186)
Narciarskie MŚ. Charlotte Kalla złota, klęska Norweżek
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jmkskiw

  Oceniono 7 razy 5

  Zima lekka a MARIANOWI i ferajnie zabrakło KOKSU !!!!

  Musieli mieć na tę bandę oszustów niezłe, BANKOWE !!! HAKI ci Szwedzi !!!!!

  I stąd taka KLAPA !!!

  Woleli podwinąć ogony szubrawe norweskie syn i córy !!

 • mariami

  Oceniono 7 razy 5

  Brawo Kalla! Brawa tez dla Sylwii! No i cóz to się stało z boginiami nart Norwezkami? deszczyk je pokonał? zadziwiajace.

 • komisja_nystada

  Oceniono 4 razy 4

  Apeluje... aby Marian & spółka zwiększyli liczbę nart oraz serwismenow przynajmniej o 100%! No i prócz TIR-a to ze dwa helikoptery by sie przydały.

 • tadjan

  Oceniono 6 razy 4

  najlepsze gratulacje dla Sylwii Jaśkowiec i trenera Wieretielnego....... ciekawe co powie ten podstarzały młodzieniec z PZN.

 • spectator_zm

  Oceniono 8 razy 4

  Kalla zrealizowała cel w stu procentach. To był jej dystans, jej dzień i jej święto. Gratulacje.
  Ekipa norweska po raz kolejny dała się zaskoczyć na wielkiej imprezie kompletnie nietrafiając ze smarowaniem. To niezrozumiałe, by sztab za miliony dolarów nie potrafił sobie poradzić z warunkami pogodowymi i po raz kolejny kompletnie pokpił sprawę. Nawet jeśli Szwedzi nie ułatwili im zadania i nie pozwolili na testowanie trasy tuż przed biegiem, to na Boga, tacy fachowcy powinni sobie radzić z takimi problemami. Dla mnie to kompromitacja. No ale to ich problem i ktoś ich z tego będzie rozliczał.
  Kalla była dziś najlepsza i wygrałaby z norweskim pociągiem nawet gdyby ich serwismeni utrafili ze smarowaniem. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości.
  Przyzwoita lokata Sylwii Jaśkowiec - miejsce w piętnastce MŚ jest w porządku. Wiem, że na te mistrzostwa przygotowywana była głównie pod kątem biegów drużynowych, ale na przyszłość możemy chyba oczekiwać poprawy wytrzymałości na tyle, by te 10 km wytrzymywała w dobrym równym tempie. Tego jej wyraźnie brakuje, dlatego jej wyniki na przestrzeni całego sezonu są jakie są.
  Ogromną niespodzianką są miejsca Amerykanek. Chyba jednak amerykańska myśl techniczna (smary) stoi na zdecydowanie wyższym poziomie od norweskiej, choć mogło się wydawać, że w tej kwestii ci ostatni ze swoimi pieniędzmi nie mają sobie równych...

 • amaz47

  Oceniono 6 razy 4

  Chyba Norweżki wystraszyły sie kontroli antydopingowej

 • Grzegorz Czaja

  Oceniono 8 razy 4

  nareszcie sprawiedliwość zagościła w biegach i norki obeszły się smakiem.Z drugiej zaś strony coś zawiodło w koksowaniu to niewątpliwa przyczyna porażki.Nie wierzę,że to tylko wina smarowania,wszak norki umią to świetnie.Jedno cieszy,,,koksiary bez medalu i będzie dużo płaczu a Marian to pewnie się skręci ze złości

 • plkibic

  Oceniono 8 razy 4

  Chyba organizmy przystosowały się do sterydów i już na nie, nie działają, ale co im jaja wyrosły, to wyrosły.

 • tomekg_lodz

  Oceniono 6 razy 4

  Dziś Kalla pokazała klasę jedna z dwóch zawodniczek z 2 polowy stawki ( jeszcze Diggins która startowała z 38) która pobiegła dobrze. Sylwia jeszcze nie ta wydolność dzisiejsza trasa podbiegi i mokry śnieg powodowały że bieg był zdecydowanie "dłuższy" w sensie wydolnościowym. Łyżwa na miękkiej trasie daje bardziej w tyłek niż te same warunki w klasyku ( tam tory co 30 sek ktoś przeciera). Sylwii wystarczyło na 1 kółko Norweżkom nawet to było za dużo. Generalnie Sylwia nieźle, reszta dziewczyn dużo słabiej ale startowały później z wyjątkiem Miss Podhala która niestety nie wykorzystała Handikapu najtwardszej trasy. Ale to debiut a ani przez chwilę nie było jej widać w relacji więc trudno się wypowiadać. Teraz czekam na sztafetę.
  Plusy z dzisiejszego dnia? Norweżki można objechać. Sylwia w 15 MŚ. Minusy- podbudowanie się przed sztafetą Amerykanek

 • szcz9

  Oceniono 4 razy 4

  To druga taka wpadka Norweżek na dużej imprezie. Rok temu na Igrzyskach w Soczi kompletnie zawaliły sztafetę 4x5 km i zostały bez medalu.

 • mykeny

  Oceniono 16 razy 4

  Jag är grymt imponerad :) Kalla :)

 • amg53

  Oceniono 3 razy 3

  Brawo Sylwia! Le roi Maryjan est mort, Vive le Roi-Kalla,

 • hejadmin1

  Oceniono 5 razy 3

  Ktoś napluł Norweżkom w smary :)

 • 12345a65

  Oceniono 9 razy 3

  Przecież to ustawka: Norweżki wiedzą, że komisja antydopingowa węszy i że wokół nich zrobił się smród.

 • anders76

  Oceniono 5 razy 3

  Szkoda, ze Justyny nie bylo na trasie ! To byly Jej warunki a polskie smarowanie nie bylo najgorsze patrzac jak dobrze radzila sobie Sylwia. Kalli by moze zlotka nie wyrwala ale sympatyczne Amerykanki musialyby odpuscic.
  Wynik dla Sylwi bardzo dobry ! Szwedzcy komentatorzy juz sie nauczyli wymowy Jej nazwiska.
  Dzisiaj nie chcialbym byc na odprawie w norweskim zespole, nie bedzie tam wesolo.

 • kalle_anka

  Oceniono 7 razy 3

  Nie poszedł im bieg, ale aż tak niskie pozycje to smarowanie+pogoda. Warto zwrócić uwagę, który numer startowy miała brązowa medalistka :). Bodajże trzeci.

 • spectator_zm

  Oceniono 2 razy 2

  @somekindofhope
  A o Kalli to nic dzisiaj nie napiszesz? Coś taki wobec niej wstrzemięźliwy? Opowiadałeś po skiathlonie, że poniosła klęskę i znów nie trafiła z formą na mistrzostwa.
  To jak, dałyby dziś jej radę Norweżki, gdyby nie to fatalne smarowanie, czy nie?...

 • krolowa-mroku

  Oceniono 4 razy 2

  A ja napiszę inaczej. To był bieg interwałowy. Tutaj nie można było rwać tempa grupowo, zabiegać zawodniczkom drogi, chować się wiele kilometrów za plecami innych, które się bardziej męczyły prowadząc. Dzisiejszy bieg naprawdę pokazał, które z zawodniczek potrafią walczyć z trasą, z przebiegniętymi kilometrami i z własnym zmęczeniem. Dla mnie wyniki biegów interwałowych są najbardziej miarodajne. Pięknie wyglądały medalistki - Kalla, która zdecydowanie na to złoto zasłużyła i dwie szczęśliwe, dobrze przygotowane do zawodów Amerykanki, aż miło było patrzeć :) I nie zapominajmy o dobrym miejscu Sylwii, która wiele "gwiazd" pokonała :)

 • marek7889

  Oceniono 4 razy 2

  piękny dzień dla tego sportu. :) Brawo Kalla!

 • k-x

  Oceniono 1 raz 1

  Podobno jutro też ma padać.

 • zecer52

  Oceniono 5 razy 1

  Klęska Norweżek tylko potwierdza, że wcale nie są astmatyczkami tylko koksowniczkami. Bez leków na astmę dających lepsze oddychanie nie są w stanie wygrać. Myślę, że jak z Armstrongiem wszystko się wyjaśniło, tak się wyjaśni z nimi. Ale to będzie już musztarda po obiedzie.

 • Mateusz Wieloch

  Oceniono 5 razy 1

  Nawet w normalnych warunkach, bez padającego śniegu i przy normalnych smarach u Norweżek, to Kalla była poza zasięgiem. Wiedziałem to już po pierwszym jej pomiarze czasu, kiedy pędziła po trasie, niczym na PŚ w Oestersund, gdzie zdeklasowała pozostałe rywalki. Szwedka, to był największy talent w biegach narciarskich w ostatnim dziesięcioleciu, zawodniczka, która w wieku zaledwie 21lat potrafiła wygrać TDS. Póżniej było jeszcze złoto w Vancouver na 10-tkę łyżwą, ale widać było, że coś się zacina. Nie wiem, może psychika, że z Norweżkami nie da się normalnie rywalizować, wszak nie każdy jest tak mocny psychicznie, jak nasza Justyna. Teraz na szczęście znów Charlotte wraca na należne jej miejsce, czyli na szczyt, a to jeszcze nie koniec. Przy jej formie w łyżwie, może na ostatniej zmianie sztafety pogonić wszystkich z Marit na czele i wywalczyć dla Szwedek kolejne złoto, a na 30- tkę klasykiem, też nie jest przecież bez szans.

  Dzisiaj Jaśkowiec przyzwoicie, ale u licha, była taka szansa nawet na srebro... W każdym biegu w tym sezonie Sylwia plasowała się tuż przed Diggins, która biegnąc z wyższym numerem byłą dziś 2. Sylwia świetnie zaczęła, ale według mnie trochę przesarżowała na początku i stąd tak osłabła w srugiej częscie dystansu. Smarowanie chyba aż tak złe nie było, skoro na początku nieżle sobie radziła, a śnieg tak bardzo jeszcze nie przeszkadzał, podczas jej biegu. Nic, szkoda starconej szansy, ale w czwratek sztafeta, gdzie brąz jest jak najbardziej w naszym zasięgu, co nawet delikatnie starała się sugerować sama Kowalczyk, podczas dzisiejszej transmisji.

 • freesystemtheory

  Oceniono 11 razy 1

  Pogoda i złe narty u az 3 krajów wypaczyły rywalizację o czym nawet mówiła Kowalczyk w studio. Widać jak znają się na sporcie wielcy polscy kibice.

 • tadeuszp3

  Oceniono 7 razy 1

  Norweżki wyleczyły się z astmy ?:)

 • olekgw

  Oceniono 9 razy 1

  Już dziwne choroby przed mistrzostwami wskazywały na to, albo ktoś już miał dość przekretów Norweżek albo nowy doping (lekarstwo na astmę) za łatwo było wykryć

 • k-x

  Oceniono 4 razy 0

  nie ma bigosa, więc spytam: czy Norweżki skończyły się? Zobaczymy pojutrze.

 • lolox66

  Oceniono 4 razy 0

  a w wąchocku psy dupami sie szczepiły

 • bogdankra

  Oceniono 8 razy 0

  po prostu źle dobrane leki na astmę :)

 • mykeny

  Oceniono 4 razy 0

  Norge och vallning, är det bara Norge som nation som misslyckats? Eller finns det andra faktorer som avgjort idag?

  Kjell,här är det inte kallt, bara KALLA.

  Pozdrawiam wszystkich Polaczków :) Z Szwecji, Kanady i Norwegii ;)

 • zuuuraw

  Oceniono 14 razy 0

  Norweżki zapomniały zażyć leki i dopadła je astma

 • k-x

  Oceniono 3 razy -1

  To był bieg przyjaźni. Wielcy pozwolili wygrać Kalli i pościgać się innym nieliczącym się zawodniczkom. To coś takiego, jak etap przyjaźni w kolarstwie.
  W każdym razie to nie smarowanie, ani śnieg. Pewnie nie dowiemy się nigdy co tam było grane.

 • retia

  Oceniono 7 razy -1

  redaktorki orgazmu dostają bo norweżki przegrały
  wstyd

 • hotsport

  Oceniono 7 razy -1

  Cóż, Johaug nadal pozostaje to, że jest piękna:
  goracysport.blogspot.com/2014/02/therese-johaug.html

 • oloros11

  Oceniono 5 razy -1

  to nie jest żaden szok ale zwykle OSZUSTWO Szwedów - którzy zamknęli trasę przed biegiem i ja posypali SOLA! - stad wiele ekip nie miało nawet czasu zmienić juz nie mówiąc o testowaniu !!
  jest oficjalny protest

 • galaxy2099

  Oceniono 19 razy -1

  Buhaaaaaaaaaaaa ...
  Zenada norweska .... rada dla Bjoergen - trzeba wiedziec kiedy zejsc ze sceny I przejsc na emeryture aby nie rozmieniac sie na drobne, prawda norweskopodobny szowinisto somekindodidiot?
  Jak widac sprint I walka z Kowalczyk tak wykonczyla Bjoergen, ze w kazdym kolejnym biegiem jest coraz gorzej. Juz nawet dopalacze nie pomagaja, regeneracja coraz wolniejsza w starym jak na sportowca ciele (36 lat).

  I jakie zabawne w swietle wynikow wydaja sie zapewnienia Bjoergen, ze w tak wysokiej formie nie byla nigdy w swojej karierze.

  Ciekawie bedzie wygladal bieg na 30km. No chyba ze Norwezki z polaczem spakuja sie I wyjada z mistrzostw. Znane sa z tego, robily tak juz w przezlosci - ot brak honoru I szacunku dla innych biegaczek.

 • desq

  Oceniono 11 razy -1

  Bjoergen się skończyła.

 • yabadabadou

  Oceniono 11 razy -1

  ups, skończył się koks? Putin zablokował dostawę symbicortu? Smutne to... hi hi hi

  A na poważnie widać ile warty jest ten sport - nie decydują umiejętności a sprzęt. Szkoda to oglądać.

 • freesystemtheory

  Oceniono 4 razy -2

  Polscy kibole znawcy, mało wam komentarza Kowalczyk to prosze jeszcze guru medalista MŚ z polski o tym co dzisiaj się stalo www.sport.pl/zimowe/1,79225,17478038,MS_w_Falun__Luszczek__Trzeba_sie_bac_Bjoergen__a_nie.html#MT Brawo kibolom za widzę z tematu

 • dar61

  Oceniono 4 razy -2

  Niewykluczone, że dzisiaj Kowalczykówna żałuje, że nie wystąpiła w tę śnieżycę.
  Mało - jej komentarz u mikrofonu to wydarzenie warte powtarzania. Trochę jej w tym dwaj pozostali panowie przeszkadzali, chichotu było za dużo.
  Mała na przyszłość podpowiedź dla pani Justyny: „półtora kilometra". Półtora!
  A w Eurosporcie u sitka. zabrakło dziś tego drugiego malkontenta, był to komentarz po prostu nudny.

  Redakcjo - dzięki za to, że zabrakło wreszcie zdjęcia misski z Podhala. Za znikanie większości komentarzy - już nie.

 • znak

  Oceniono 22 razy -2

  "Fatalnie pobiegły Norweżki, które najwyraźniej nie trafiły ze smarowaniem nart "

  NART ??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • hopsiupbeccc

  Oceniono 14 razy -4

  radocha redaktorów tvp z czyjejś porażki wręcz żałosna, to takie polskie

 • mietekkowalski

  Oceniono 13 razy -5

  Ile złotych medali zdobyła Justyna na tych mistrzostwach? Dzisiaj coś wygrała, bo widzę ogólnonarodową radość?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX