Sport.pl

Narciarskie MŚ. Charlotte Kalla złota, klęska Norweżek

Szwedka Charlotte Kalla zdobyła w Falun złoty medal mistrzostw świata na 10 km stylem dowolnym. Klęskę poniosły Norweżki, z których żadna nie znalazła się w pierwszej dwudziestce. Najlepsza z Polek - Sylwia Jaśkowiec - była 14.
Kalla pobiegła świetnie i trafiła z warunkami. Śnieg, który rozpadał się, gdy na trasę ruszały faworyzowane Norweżki, aż tak bardzo jej nie przeszkodził. Niespełna 28-letnia Szwedka na mecie miała aż 41 sekund przewagi nad drugą Jessicą Diggins (USA) i 46,9 nad trzecią Caitlin Gregg (USA).

Fatalnie pobiegły Norweżki, które najwyraźniej nie trafiły ze smarowaniem nart i w padającym śniegu z deszczem radziły sobie fatalnie. Straty na mecie miały ogromne, a miejsca odległe. W pierwszej dwudziestce próżno ich szukać. Najlepsza z Norweżek, Heidi Weng, była 22. Therese Johaug, która broniła złotego medalu sprzed dwóch lat, była 27. Ranghlid Haga była 29., Marit Bjoergen 31, a Astrid Jacobsen 33.

Solidny bieg zaliczyła Sylwia Jaśkowiec, która ostatecznie miała 14. czas (1:19 straty). Kornelia Kubińska była 41., Ewelina Marcisz - 44., a Magdalena Kozielska - 56.O karierze Justyny Kowalczyk i historii biegów narciarskich przeczytaj w książce >>

Więcej o:
Komentarze (186)
Narciarskie MŚ. Charlotte Kalla złota, klęska Norweżek
Zaloguj się
 • lanove

  Oceniono 184 razy 152

  Ale super było słuchać Justyny w roli komentatora! Tak radośnie, spontanicznie, na luzie.. no i bez tego nerwowego oczekiwania ''kiedy Justyna pojawi się w strefie pomiaru czasu'' :)
  Fajna odmiana!

 • szambolan_prezydenta

  Oceniono 175 razy 141

  Szwedka razem z Amerykankami zjadły tabletki Norweżek, a zostawiły im swoje!!

 • borowik15

  Oceniono 137 razy 115

  O proszę!
  Somekindofhope podobno twoja bogini zapowiadała 6 medali. Szykanowałeś Justynę że mówi o wpływie warunków na bieg, tłumaczyła się często warunkami, a ty nie... Kowalczyk się nie zna, smary nie mają znaczenia, nie ma formy. Co do czego to dzisiaj możesz się nauczyć że to nie jest bez znaczenia, nie tylko Kowalczyk ma takie problemy.
  Brawo Kalla!

 • perfee

  Oceniono 121 razy 97

  Wygląda na to, że nie inhalowały się przed biegiem...

 • mysl.iwy

  Oceniono 105 razy 85

  To wszystko przez stringi

 • aria_pura

  Oceniono 88 razy 50

  Wyleczyły się z astmy?

 • komisja_nystada

  Oceniono 67 razy 39

  Mysle, ze taka kolejność z grubsza odzwierciedla faktyczne umiejętności (bez wspomagania). Brawo Kalla! Bardzo sie cieszę z wygranej Szwedki - to wnosi powiew świeżości i autentyczności do kobiecych biegów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX