Uniwersjada. Marcisz zdobyła brązowy medal

Ewelina Marcisz zajęła trzecie miejsce w biegu na 15 km stylem dowolnym ze startu wspólnego rozegranym w Szczyrbskim Jeziorze w ramach Uniwersjady. To drugi medal Polki w tej imprezie.
Bieg wygrała Anastazja Słonowa z Kazachstanu, drugie miejsce zajęła Rosjanka Swietłana Nikołajewa. Do rywalek Marcisz straciła 15,2 oraz 6,4 s. W czołowej dziesiątce znalazła się jeszcze jedna Polka - zamknęła ją Justyna Mordarska. 33. była Martyna Galewicz, a 40. miejsce zajęła Natalia Grzebisz.

Marcisz zdobyła na Uniwersjadzie drugi medal. Pierwszy - srebrny - wywalczyła w sprincie.

Kowalczyk gratuluje

"Brawo, Ewka! Ewelina Marcisz jest drugą w historii polską biegaczką narciarską, która zdobyła indywidualne medale Akademickich Mistrzostw Świata!" - napisała na Facebooku Justyna Kowalczyk. Dwukrotna mistrzyni olimpijska i dwukrotna mistrzyni świata na Uniwersjadach zdobyła cztery medale złote i po jednym srebrnym oraz brązowym.