Sport.pl

PŚ w Rybińsku. Jaśkowiec odpadła w ćwierćfinale, zwycięstwo Szwedki Oeberg

Sylwia Jaśkowiec zajęła trzecie miejsce w swoim ćwierćfinale sprintu stylem dowolnym w Rybińsku. Polka nie awansowała do półfinału. Justyna Kowalczyk zrezygnowała ze startu. Wygrała Szwedka Jennie Oeberg. W niedzielę bieg łączony. Relacja na żywo w Sport.pl o godz. 12.30.
Po zajęciu 10. miejsca w eliminacjach Jaśkowiec pobiegła w pierwszym ćwierćfinale razem z najlepszą w kwalifikacjach Oeberg, Rosjankami Julią Romanową (11. w eliminacjach) i Olgą Repnicyną (20.) oraz Szwajcarką Laurien Van der Graaff (21.) i Włoszką Gretą Laurent (30.). Lepsze od Polki okazały się Szwajcarka i Szwedka.

Oeberg awansowała do półfinału, mimo że na początku biegu upadła i musiała gonić rywalki. Później Szwedka nie miała sobie równych i po raz pierwszy w karierze wygrała zawody Pucharu Świata (dotąd jej najlepszym miejscem było siódme w Novym Meście w ubiegłym sezonie). Tym samym po raz pierwszy tej zimy indywidualnego startu w PŚ nie wygrała Norweżka. Co więcej - żadna z nich nie zdołała wbiec na podium. Za Oeberg uplasowały się Rosjanka Natalia Matwiejewa i Van der Graaff. Warto dodać, że do Rosji nie przyjechało wiele czołowych zawodniczek PŚ, w tym Marit Bjoergen, Therese Johaug i Heidi Weng.

W niedzielę w Rybińsku odbędzie się bieg łączony (7,5 km stylem klasycznym + 7,5 km stylem dowolnym).Więcej o:
Komentarze (34)
PŚ w Rybińsku. Jaśkowiec odpadła w ćwierćfinale, zwycięstwo Szwedki Oeberg
Zaloguj się
 • staryszort

  Oceniono 20 razy 20

  Sylwia nie miała szans. Przegrała z pierwszą i trzecią z finałowego biegu.
  Komentatorzy przed startem oceniali, że Sylwia ma duże szanse na dobry wynik za względy na skład. Mylili się! Nie miała!

 • czakabum

  Oceniono 18 razy 14

  (Jaśkowiec wbiega w głęboki śnieg)
  Ekspertka: "Ależ tu miękko!"
  Jóźwik (krzyczy): "Jezus, ale tu twardo!!!"
  Ekspertka (tłumi śmiech): "Miękko, nie twardo."
  Jóźwik: "Eeee... Blehblahghrglarg"

  Przedstawiła Kabaretowa Scena Dwójki.

 • mixail

  Oceniono 11 razy 3

  U Sylwii Jaśkowiec widać postęp, rozwija się, idzie w dobrym kierunku,
  na Mistrzostwach może być miła niespodzianka - to na niej powinien teraz głównie skoncentrować się sztab!

  W przypadku Kowalczyk przez cały sezon trwoniony jest potencjał ludzki całego dużego sztabu - CAŁA PARA W SYLWIĘ JAŚKOWIEC, DAJMY JEJ SZANSĘ BO DOBRZE PROSPERUJE !

  Nawet w razie jej dalszego miejsca, nie będzie wstydu i kompromitacji jakimś schodzeniem z tras, jakimiś omdleniami z bezradności, potknięciami, upadkami z powodu kulawej techniki...
  Nie będzie wiochy i wstydu na konferencjach prasowych, żałosnych wymówek czy awanturnictwa...

 • somekindofhope

  Oceniono 5 razy 1

  Kowalczyk stchórzyła, powinna zakończyć karierę, bo jest na sportowym i nie tylko dnie.

 • somekindofhope

  Oceniono 6 razy -2

  Przy zestawieniu wieku (za chwilę 29 lat) i osiągnięć dotychczasowych oraz z tego sezonu, to Jaśkowiec jest zawodniczką bez perspektyw. To nie jest wielki talent, ale na polską nędzę w tej dyscyplinie sportu to i tak całkiem nieźle. Ogólnie za słabo na nawiązywanie rywalizacji z najlepszymi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX