Sport.pl

PŚ w Rybińsku. Jaśkowiec awansowała do ćwierćfinału sprintu

Sylwia Jaśkowiec awansowała do ćwierćfinałów sprintu stylem dowolnym w Rybińsku. W eliminacjach jedyna startująca Polka zajęła 10. miejsce. Z występu zrezygnowała Justyna Kowalczyk. Relacja na żywo z fazy finałowej sprintu w Sport.pl od godz. 12.30.
Jaśkowiec do zwyciężczyni kwalifikacji - Szwedki Jennie Oeberg - straciła 6,21 s. W ćwierćfinale Polka pobiegnie właśnie z nią, a także z Rosjankami Julią Romanową (11. w eliminacjach) i Olgą Repnicyną (20.) oraz Szwajcarką Laurien Van der Graaff (21.) i Włoszką Gretą Laurent (30.).

Kowalczyk zrezygnowała z nielubianej przez siebie konkurencji, by odpocząć przed niedzielnym biegiem łączonym (7,5 km stylem klasycznym + 7,5 km stylem dowolnym). W piątek nasza dwukrotna mistrzyni olimpijska i świata wystartowała w innej konkurencji, za którą nie przepada - w rywalizacji na 10 km "łyżwą" była dopiero 36. wśród 48 sklasyfikowanych zawodniczek (Jaśkowiec zajęła 11. pozycję).

Do Rosji nie przyjechało wiele czołowych zawodniczek świata. W Rybińsku nie oglądamy aż 15 biegaczek z czołowej "20" klasyfikacji generalnej PŚ. Brakuje m.in. najlepszych tej zimy Norweżek - Marit Bjoergen, Theresy Johaug i Heidi Weng.Więcej o:
Komentarze (6)
PŚ w Rybińsku. Jaśkowiec awansowała do ćwierćfinału sprintu
Zaloguj się
 • tomekg_lodz

  Oceniono 11 razy 11

  Szkoda,że Sylwii karierę prawie na dwa lata przerwał "pan szos" . Tak już dawno mielibyśmy dwie klasowe zawodniczki, a w Sochi dużo więcej medali. Ja wierzę jednak że Sylwia już niedługo 10 miejsce w łyżwie będzie uważała za porażkę ;-) . Miło się patrzy na łyżwę Sylwii a to, że "włożyła" Justynie ponad minutę nie jest dla mnie zaskoczeniem. W tym roku pani Justyna nie ma największego swojego, poza zdolnością do "wyjechania się" argumentu czyli wytrzymałości, a technikę łyżwy na na dużo gorszym poziomie. Gratulacje dla Sylwii życzę dziś powodzenia a w nd w łączonym przekonamy się czy i ile jej jeszcze brakuje do Justyny.

 • oloros11

  Oceniono 5 razy 5

  nie "pan szos" tylko brak w Polsce choćby jednego toru do nartorolek - tzn takiego miejsca gdzie nie peta sie nawet zająć nie mowiac juz o innych - tylko dla nartorolek
  ale tego jednego jedynego toru w Polsce do dzisja nie wybudowano - to nie Pan szos jest temu winien - a wszyscy ktorzy tak pieją nad polskim narciarstwem biegowym , zarabiają miliony na Kowalczyk i jaskowiec i nic nie robi a- a one - bo przecież nie tylko Jaskowiec została potracona - tracą zdrowie
  a gdzie sa oświetlone trasy dla biegacz=y? ilu trenerów wyszkolono w Polsce?jakie sa programy wsparcia dla szkol?czy w Polsce powstał choć jeden obiekt dla biatlonu i narciarstwa biegowego - dlaczego nie rozbudowano tras w jakuszycach
  jakie sa programy stypendialne dla uzdolnionych biegaczy?
  czy w ogóle jest w PZN jaki plan finansowy?
  czy ZNP to jest firma obliczana ty;ko na zarabianie pieniedzy?
  a na marginesie - dlaczego komentatorzy polscy skupiaja sie wylacznie na Kowlaczyk - a np w ogole nie zauwazaja Jaskowiec? - nawet jak ona 1 minute biegnie szybciej niz Kowlaczyk?

 • oloros11

  Oceniono 2 razy 0

  w sporcie wyczynowym czołówka jest podobnie wytrenowana - decyduje tylko i wyłącznie głowa
  jak ktoś ma depresje to wie o czym mowa
  i nic tego nie jest w stanie zmienić
  ja widziałem chopow jad dęby mocnych którzy nie mogli sami wstać z łóżka zeby isc siusiu!!
  dlatego proponuje dac Kowalczyk spokój - ona sie musi odbudowa a depresja kocha takich ktorzy chca sie wziasc aw garsc i takich przelamywaczy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX