Sport.pl

PŚ w Rybińsku. Kowalczyk nie wystartuje w sprincie

Justyna Kowalczyk nie wystartuje w sobotnim sprincie stylem dowolnym w Rybińsku - informuje Paweł Wilkowicz. Dwukrotna mistrzyni olimpijska i świata odpoczywa przed niedzielnym biegiem łączonym. W sprincie wystąpi Sylwia Jaśkowiec. Relacja na żywo z fazy finałowej w sobotę od godz. 12.30 w Sport.pl
W piątek w Rybińsku Kowalczyk zajęła dopiero 36. miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym. Do zwyciężczyni - Norweżki Astrid Jacobsen - straciła prawie trzy minuty (2:44). To słaby wynik, zwłaszcza że do Rosji nie przyjechało aż 15 zawodniczek z pierwszej "20" klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a lista startowa zawierała tylko 48 nazwisk.

Dużo lepiej od starszej i dużo bardziej utytułowanej koleżanki spisała się Jaśkowiec. Druga z podopiecznych Aleksandra Wierietielnego była 11. W sobotnim sprincie Sylwia powinna zdobyć kolejne punkty Pucharu Świata.

Kowalczyk do rywalizacji w PŚ ma wrócić w niedzielę. Na ten dzień w Rybińsku zaplanowano bieg łączony (7,5 km stylem klasycznym + 7,5 km stylem dowolnym).

Więcej o:
Komentarze (15)
PŚ w Rybińsku. Kowalczyk nie wystartuje w sprincie
Zaloguj się
 • maratonka23

  Oceniono 6 razy 6

  Sywlia!!!1 Sylwia!! Sylwia!!!! trzymam ze ciebie kciuki.... powodzenia!!!

 • sivvek44

  Oceniono 11 razy 3

  Po druzynowce sie podniecaliście, że już w wielkiej formie. A to dzięki tej konkurencji tj. sprint dow. sie tak jaraliście a teraz sie wycofuje bo sił nie ma

 • k-x

  Oceniono 14 razy 2

  Tu nie wystartuje, tam się wycofa, albo zemdleje. za to coś powie, napisze i media, komentatorzy, redaktorzy pieją z zachwytu i robią wodę z mózgu bałwochwalczej gawiedzi.

 • cypisek123

  Oceniono 9 razy 1

  Pani Justyno proszę dać sobie już spokój z biegami. Zwyczajnie się Pani już wypaliła

 • andrewpiotr

  Oceniono 8 razy 0

  Skoro nie przyjechało na zawody 15 najlepszych zawodniczek to znaczy że nasza królowa sportów zimowych zajęła by 51 miejsce.Justyna! czas zakończyć karierę sportową u szczytu sławy i gdy Ciebie jeszcze pamiętamy ze wspaniałych osiągnięć sportowych. Chyba że chcesz zostać GOLOTĄ narciarstwa jak ten przygłup z za Oceanu. Uczyń tak jak przystało na wielkich , patrz MAŁYSZ i SIKORA. Nie chce ciebie oglądać jako reprezentantki Polski w zawodach sportowych ,gdy się ośmieszasz zajmując odległe pozycje lub schodząc z trasy z braku kondycji fizycznej. Kiedyś- na Olimpiadzie Zimowej w Sarajewie biegaczki fińskie dopingowały się zachodząc w ciążę by po zawodach spędzać ją. Nie podejrzewam Ciebie o stosowanie zapomnianych przez innych tych praktyk.

 • andrewpiotr

  Oceniono 6 razy 0

  To znaczy ,że byłaby 51 skoro 15 najlepszych zawodniczek nie przyjechało na te zawody. Justyna oszczędź wstydu i upokorzeń. Czy chcesz być GOŁOTĄ sportów zimowych tak jak ten półgłówek, czy chcesz abyśmy Ciebie zapamiętali jako najlepszą Polską biegaczkę narciarską to zakończ tę swoją długoletnią karierę sportową z klasą, tak jak to uczynił MAŁYSZ bądź SIKORA. Nie chcę Cie więcej widzieć jako reprezentantki Polski która kończy zawody jak ostatnio. Stajesz się pomału drugą GWIZDOŃ.

 • henry12345

  Oceniono 27 razy -7

  POLSKI SPORTOWIEC WSZECHCZASOW --I DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAALEKO NIC I NIC

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX