Sport.pl

PŚ w Davos. Bjoergen wygrywa, Jaśkowiec 25.

:
-
Marit Bjoergen pewnie wygrała bieg na 10 km stylem dowolnym w Davos. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata o 19,9 s wyprzedziła Niemkę Nicole Fessel i 26,7 s swoją rodaczkę, Heidi Weng. Kolejna Norweżka, faworyzowana Therese Johaug, zajęła szóste miejsce. Najlepsza z Polek była Sylwia Jaśkowiec, która uplasowała się na 25. pozycji. Justyna Kowalczyk nie startowała.
Dla Bjoergen to już czwarte w tym sezonie i 69. w karierze zwycięstwo w PŚ. Natomiast Johaug po raz pierwszy tej zimy nie wygrała biegu na dystansie. W sprintach, do czego przyzwyczaiła w poprzednich latach, 26-letnia Norweżka spisywała się przeciętnie, natomiast w startach na 10 km "klasykiem" w Kuusamo, Lillehammer i Davos oraz na 5 km "łyżwą" w Lillehammer była bezkonkurencyjna.Tym razem Johaug najlepsza była tylko do niespełna jednej trzeciej dystansu. Na 2,8 km miała najlepszy czas - lepszy od Bjoergen o 0,5 s. Ale już po 5 km traciła do starszej o osiem lat koleżanki 15,9 s, a z kolejnymi kilometrami traciła i czas, i pozycje. Ostatecznie dobiegła na szóstym miejscu, z rezultatem gorszym od Bjoergen o 39,9 s.

Najlepsza z Polek, Jaśkowiec, do zwyciężczyni straciła 1:23,5. W Davos poza nią startują jeszcze dwie nasze zawodniczki. W sobotę Kornelia Kubińska była 41. (strata 2:06,2), a Ewelina Marcisz - 44. (2:16.0).

W niedzielę w Davos sprint stylem dowolnym.

Więcej o:
Komentarze (13)
PŚ w Davos. Bjoergen wygrywa, Jaśkowiec 25.
Zaloguj się
 • oloros11

  Oceniono 11 razy 5

  Wielka klasa Marit - gratulacje
  od poczatku ścisła kontrola - treningowa wręcz końcówka
  czy spelniaja sie zapowiedzi co do Johaug - w tym sensie ze forma przyszła szybko i szybko odeszła - wątpię - to nie byl dzień theresy a poza tym ona źle znosi długotrwale przebywanie na wysokosci - Marit przeciwnie - jej to robi świetnie
  to ni e byl dzien Therese - a poza tym trasa w Davos - to najlradziej wymarzona dla Marit - bez przerwy tu wygrywa od lat - dlaczego - stosunkowo malo jest podbiegów gdzie Terese bardzo zyskuje
  ale Johaug jeszcze się nie skończyła - ich rywalizacja bedzie fascynująca
  widac tez co to znaczy Kowlaczyk dla biegania w Polsce - az ciarki mnie przechodzą ze jak jej ni e bedzie to sie skończą narty biegowe w Polsce - szkoda - ale w Polsce to jest normalka - od talentu do talentu - żadnej pracy, planu, systemu nic - łapanka po prostu

 • kumaty-czy-nie

  Oceniono 7 razy 5

  Podobno jakaś wywrotka się przytrafiła Sylwii - jeśli tak to szkoda zmarnowanych sekund. Choć swoją drogą, czy wtedy pobiegła by takim tempem biegnąc przed Kallą?

 • freesystemtheory

  Oceniono 4 razy 2

  Jóźwika dywagacje w studio przed zawodami jak zwykle nie trafione. Pytanie padło do psychologa, że Marit po ostatnim biegu bęzie miała kryzys i może być gorzej, a tu bach...wygrała. To trzeba się czepić Therese. teraz dywagacje i prognozy, że Therese bęzie w dołku i coraz gorzej...bo on tak uważa:) Rany...ten dziennikarz nie powienien pracować w TV.

 • bartoszcze

  Oceniono 17 razy -1

  Johaug się skończyła.

 • elektryk1944

  Oceniono 13 razy -3

  Kowalczyk tak jak ostatnio doradziłem przeniosła się na zawody dla nieastmatyczek.Tak trzymać aż do skutku tj.oddzielne biegi dla chorych(biorących leki) i zdrowych.Dopiero wtedy to ma sens!!!

 • hksr

  Oceniono 7 razy -3

  Remislanc
  Naucz sie czytac tam nigdzie nic nie ma o czwartej pozycji Johaug

 • somekindofhope

  Oceniono 16 razy -4

  Wielkie gratulacje dla bezkonkurencyjnej dziś zwyciężczyni. Bjoergen umacnia się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej i coraz więcej wskazuje na to, że zgarnie wszystko w tym sezonie co jest do zgarnięcia. A Kowalczyk? No cóż, Kowalczyk znalazła swoje miejsce w szeregu, z amatorkami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX