PŚ w Lillehammer. Kowalczyk 10., norweskie podium

Justyna Kowalczyk zajęła 10. miejsce w cyklu Lillehammer Tour, składającego się z trzech zawodów. Polka awansowała dzisiaj aż o 20 pozycji. Całe podium zajęły reprezentantki Norwegii. Najlepsza okazała się Marit Bjoergen, która wygrała cały cykl.

Polka w tej konkurencji czuje się znakomicie. Na pierwszym punkcie pomiarowym była 18.; w połowie rywalizacji była 13. i traciła do prowadzącej Marit Bjoergen 1:50. Polka ostatecznie zakończyła zawody na 10. miejscu, do Bjoergen straciła 2:15,6. Drugie miejsce zajęła Therese Johaug (straciła 0,6 s). Trzecia była Heidi Weng. W czołowej siódemce znalazło się aż sześć Norweżek. Bjoergen za zwycięstwo dostała dodatkowe 200 punktów do klasyfikacji generalnej. W Pucharze Świata nadal prowadzi. Kolejne zawody odbędą się za tydzień w szwajcarskim Davos.

Pozostałe Polki zajęły dalsze miejsca i nie zdobyły punktów. Sylwia Jaśkowiec była 36., Ewelina Marcisz 38., Kornelia Kubińska 53., a Paulina Maciuszek 59.