Sport.pl

PŚ w biegach. Norweskie media: "Johaug zdeklasowała światową elitę"

"Johaug zdeklasowała światową elitę", "Johaug w swojej własnej lidze", "Nokaut" - to nagłówki norweskich gazet po zwycięstwie Theresy Johaug w biegu na 10 km klasykiem w Kuusamo. 26-letnia biegaczka wyprzedziła o ponad 42 sekundy drugą Marit Bjoergen. Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce.
:
-
Portal NRK.no niedzielny triumf Johaug nazywa "jej najlepszym biegiem techniką klasyczną w historii". - To był niesamowity dzień. Taki, że możesz się ścigać i ścigać, a w ogóle nie tracisz siły - mówi serwisowi Norweżka. Miejscowe media zachwycają się ogromną przewagą, jaką Johaug miała na mecie nad drugą Bjoergen. I zauważają, że już po 3,1 km wyprzedzała o 14,4 sekundy Justynę Kowalczyk.

"Wystartowała w swojej własnej lidze. To był nokaut" - pisze Aftenposten.no, a "Verdens Gang" zauważa, że "Johaug zdeklasowała światową czołówkę". - Nigdy nie pobiłam Bjoergen i Kowalczyk w tej konkurencji. Ciężka praca wykonana latem przynosi efekty - komentuje Norweżka i podkreśla, że na ostatnich metrach biegła już spokojnie, myśląc tylko o tym, żeby się nie przewrócić. - Nie dało się dziś z Therese rywalizować. Czapki z głów - opisuje wyczyn rodaczki Marit Bjoergen. - To nie tak, że my byłyśmy słabe. To Therese po prostu była za dobra - dodaje piąta na mecie Ingvild Flugstadt Oestberg.

Po weekendzie w Kuusamo Johaug zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej za Bjoergen. Oestberg jest trzecia, a czwartą pozycję zajmuje Kowalczyk. Za tydzień rywalizacja przenosi się do Lillehammer.

Więcej o:
Komentarze (20)
PŚ w biegach. Norweskie media: "Johaug zdeklasowała światową elitę"
Zaloguj się
 • boul81

  Oceniono 72 razy 40

  wiem,że to seksizm w czystej postaci, ale kibicuję Teresce, bo jest najładniejsza w tym towarzystwie...

 • zakopane7777

  Oceniono 38 razy 22

  Armstrong też jeździł we własnej lidze. I też na mecie nie było po nim widać zmęczenia. Rzygać się chce.

 • krypdyr

  Oceniono 24 razy 10

  W lidze stosujących doping, bo normalnie to pewnie byłaby dziesiąta..

 • 40ii4

  Oceniono 19 razy 9

  Światowy bieg, a w jej wnętrzu światowy towar.

 • puch-atek

  Oceniono 17 razy 5

  mistrzostwa świata astmatyczek. Faktycznie jest się czym podniecać! Kijki, sapanie, człapanie i podskakiwanie. Prawie że orgazm.... kulturalny...To już wolę dobry miód!

 • We Jack

  Oceniono 16 razy 2

  szpryca - no to pobiegła we własnej lidze....

 • leszek2620

  Oceniono 3 razy 1

  Był ciężki klejący się snieg ,a ona jest drobna i dużo lżejsza .Na oblodzonych trasach to te cięższe będą szybsze,szczególnie w zjazdcach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX