Sport.pl

Biegi narciarskie. Puchar ¦wiata w Szklarskiej Porębie i Harrachovie?

pst, Eurosport.onet.pl
12.03.2013 , aktualizacja: 12.03.2013 17:31
A A A Drukuj
Kibice Justyny Kowalczyk

Kibice Justyny Kowalczyk (Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta)

Prezes Polskiego Zwi±zku Narciarskiego Apoloniusz Tajner przyznał, że FIS chce w najbliższych latach zorganizować w Polsce kolejne zawody w ramach Pucharów ¦wiata w różnych sportach zimowych. - To jest już zaklepane przez FIS - mówi. W 2016 roku Szklarska Poręba ma wraz z Harrachovem wspólnie zorganizować zawody, w których rywalizowano by w skokach narciarskich, biegach i kombinacji norweskiej.
Poza konkursem Pucharu ¦wiata w Zakopanem w Polsce brakuje znacz±cych imprez w sportach zimowych. Niebawem ma się to zmienić. W Polsce i Czechach może powstać co¶ na wzór tego, co organizuje Kuusamo, Lahti i Oslo, gdzie w krótkim czasie odbywa się kilka zawodów. - Miasta, które podejm± się organizacji takich zawodów Pucharu ¦wiata, w bloczku będ± priorytetowo traktowane w kalendarzu zawodów. Jeżeli co¶ takiego uda nam się zorganizować wspólnie z Czechami, to jest szansa, żeby na dłużej zadomowić się w kalendarzu P¦ - zapowiada Apoloniusz Tajner. Swego czasu mówiono o Festiwalu Sportów Zimowych, który miałby zostać zorganizowany wła¶nie przez Polskę i Czechy.

Według zapowiedzi niemal pewne już jest, że na Polanie Jakuszyckiej i na skoczni w Harrachovie, które maj± być modernizowane, niedługo zostan± przeprowadzone większe zawody. - W 2016 roku Szklarska Poręba wspólnie z Harrachovem zorganizuje zawody Pucharu ¦wiata w biegach, skokach i kombinacji. To jest "zaklepane" przez FIS. Taka jest polityka federacji, by coraz więcej zawodów Pucharu ¦wiata organizować w takich wła¶nie o¶rodkach. Do tego FIS widzi olbrzymi potencjał w Szklarskiej Porębie i Harrachovie - dodaje Jacek Ja¶kowiak, członek komisji FIS ds. Pucharu ¦wiata oraz komisji kalendarzowej w rozmowie z Eurosport.Onet.pl ».

Już w 2014 roku Szklarska Poręba zorganizuje samodzielnie, po raz drugi w historii, Puchar ¦wiata w biegach narciarskich.

Komentarze (4)
Zaloguj się
 • morfeusz_1

  Oceniono 17 razy 1

  Eheheeeeeeej to super wiadomo¶ć bedemy dopingować i w ¦klarskiej jak zajdzie tako potrzeba !

  Leeeeeeeeeeeeeećcie Orrrrrrrrrrrrrrły Leeeeeeeeeeeeeeećcie !!! ®
  --
  Jestem Morfi i jestem z Polski

 • ewka_blaszczyk

  0

  Nie wiem, z czego się cieszyć. Dużo fajniej smakowałoby zwycięstwo, gdyby obie Norweżki pokonała w walce, a nie w wyniku ich rezygnacji. To jest obliczone na obniżenie rangi zwycięstwa pani Justyny, a nie walkower. Szkoda. My¶lę, że sama Kowalvzyk też wolałaby postawić kropkę nad i po walce.

 • somekindofhope

  Oceniono 5 razy -3

  W 2016 to już nie będzie Kowalczyk na trasach, więc i kibolstwo nie przyjedzie. Szklarska zatem zniknie z pola zainteresowania FIS. Rok temu zapewniali, że niemal pewne miały być zawody P¦ w Szklarskiej w sezonach 2013/2014 i 2014/2015. Teraz już wiadomo, że to były bzdury a obecnie s± zapewnienia, że tak, ale dopiero w 2016. A może FIS czeka, aż Kowalczyk zakończy karierę ?:))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Biegi narciarskie mężczyzn - Puchar ¦wiata

  lp. zawodnik punkty
  1 Martin Sundby (Norwegia) 491
  2 Finn Haagen Krogh (Norwegia) 409
  3 Calle Halfvarsson (Szwecja) 275
  4 Didrik Toenseth (Norwegia) 258
  5 Sju Roethe (Norwegia) 253
  6 Paal Golberg (Norwegia) 230
  7 Petter Northug (Norwegia) 198
  8 Dario Cologna (Szwajcaria) 193
  9 Alex Harvey (Kanada) 189
  10 Eirik Brandsdal (Norwegia) 188
  46 Maciej Staręga (Polska) 30

  • Lider P¦
 • Biegi narciarskie kobiet - Puchar ¦wiata

  lp. zawodniczka punkty
  1 Marit Bjoergen (Norwegia) 649
  2 Therese Johaug (Norwegia) 488
  3 Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) 404
  4 Heidi Weng (Norwegia) 389
  5 Maiken Caspersen Falla (Norwegia) 297
  6 Charlotte Kalla (Szwecja) 272
  7 Justyna Kowalczyk (Polska) 217
  8 Krista Parmakoski (Finlandia) 211
  9 Kerttu Niskanen (Finlandia) 202
  10 Ragnhild Haga (Norwegia) 174
  60 Sylwia Ja¶kowiec (Polska) 6
  63 Ewelina Marcisz (Polska) 6

  • Lider P¦

Sport.pl poleca