Biegi narciarskie. Norweskie media: Kowalczyk znokautowana

Justyna Kowalczyk odpadła w eliminacjach sprintu techniką dowolną w Soczi. Polka zajęła dopiero 43. miejsce. Wygrała liderka klasyfikacji sprintów Kikkan Randall. ?Kowalczyk znokautowana? - pisze norweski Aftenposten. W sobotę szansa do rewanżu. O 10:50 początek biegu łączonego. Relacja na żywo na Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na Androida.

Śledź Justynę Kowalczyk na żywo w swoim telefonie. Ściągnij aplikację Live Sport.pl

"Liderka Pucharu Świata Justyna Kowalczyk została znokautowana i zajęła w eliminacjach 43. miejsce" - napisał Aftenposten.

"Justyna Kowalczyk udowodniła, że ma spore problemy z techniką dowolną" - komentuje Dagbladet.

Kowalczyk odpadła w eliminacjach

Justyna Kowalczyk odpadła w eliminacjach sprintu techniką dowolną w Soczi . Polka nie zmieściła się w pierwszej trzydziestce. Do zwyciężczyni Mari Laukkanen straciła 7,37 s.

Polka zajęła dopiero 43. miejsce. Kowalczyk po raz ostatni w eliminacjach sprintu odpadła w lutym 2008 roku w Sztokholmie. Wtedy biegła stylem klasycznym. W sprincie gorzej poszło jej w sylwestra 2006 roku w Monachium. Tam była dopiero 53.

Soczi to arena przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Mimo to na tegoroczne zawody do rosyjskiej miejscowości nie przybyły najgroźniejsze rywalki Polki Marit Bjoergen i Therese Johaug. Norweżki trenują przed MŚ w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme.

Mimo tej wpadki narciarka z Kasiny Wielkiej pewnie zmierza po czwartą Kryształową Kulę. W klasyfikacji generalnej PŚ drugą Johaug wyprzedza o 425 pkt, a siódmą Bjoergen o 810. Do końca sezonu pozostało 11 zawodów Pucharu Świata.

Okazję do rehabilitacji Kowalczyk będzie miała już w sobotę. Tego dnia zaplanowany jest bieg łączony.