Sport.pl

PŚ w Kuusamo. Kowalczyk po biegu na 5 km: Pogubiłam się

- Trochę pogubiłam się w środku dystansu. Być może dlatego, że do wiwatu dał mi pierwszy wielki podbieg. Ogólnie jednak występ był na dobrym poziomie. Wszystko wraca do normy - powiedziała Justyna Kowalczyk po starcie na 5 km łyżwą w Kuusamo. Polka zajęła 11. miejsce, a wygrała Norweżka Marit Bjoergen
:
-
Bjoergen przebiegła dystans w czasie 12:02.9, czyli prawie o 23 sekundy szybciej niż druga Amerykanka Kikkan Randall i o 24 i pół sekundy szybciej od Rosjanki Julii Czekaliewej, która zajęła trzecie miejsce. Kowalczyk zakończyła zawody na 11. pozycji z czasem 12:46.8. Oto, co powiedziała po zawodach:

- Starałam się przebiec równo całe pięć kilometrów. Trochę pogubiłam się w środku dystansu. Być może dlatego, że do wiwatu dał mi pierwszy wielki podbieg. Ogólnie jednak występ był na dobrym poziomie. Wszystko wraca do normy. Dziś strata do triumfatorki była o 20 sekund mniejsza niż rok temu, więc chyba widać jakiś promyczek w tunelu. Nie jestem specjalistką od łyżwy, no chyba że dystans jest dłuższy niż 30 km, wtedy mogę się ścigać. Nie był to więc jakiś mój olśniewający występ, tylko normalny, równy bieg. Piszczele mnie nie bolały, gorzej, gdy trasa jest twarda i zlodzona. Wtedy mam kłopoty. Nie wiem, jaka będzie taktyka w niedzielę. Wiem, jaka nie będzie. Nie rzucę się do przodu tak jak przed rokiem. Ciekawe, co będą chciały zrobić pozostałe dziewczyny? Może któraś zaczeka? Niedługo po mnie startuje Johaug i ona będzie groźna. Na pewno będzie chciała iść bardzo szybko, tym bardziej że jest w wysokiej formie. Lepiej jednak biec razem z nią niż samemu z tyłu. Patrząc na wyniki, bardzo chciałabym stanąć na podium.Więcej o:
Komentarze (20)
PŚ w Kuusamo. Kowalczyk po biegu na 5 km: Pogubiłam się
Zaloguj się
 • polskimarek

  Oceniono 73 razy 59

  Pani Justyno !!! Wierzymy zawsze w Pania i trzymamy mocno kciuki, bo uosabia Pani soba obraz wielkiego sportowca.

 • kamico7

  Oceniono 43 razy 29

  niektórzy tu takie bzdury piszą!!! :/ oglądam biegi narciarskie od kilku lat (wszystkie starty z justyną kowalczyk) i jestem spokojny o jej forme , bo jest lepsza niż przez ostatnie lata . To może być jej najlepszy sezon , a nie najgorszy !!!!!!!!!!!!!!!!!

 • badziewiak66

  Oceniono 58 razy 12

  Pani Justyno !! Jest Pani dla wielu Polaków Wielkim Sportowcem i Skromnym Człowiekiem. Niech Pani nie mówi , że się Pani pogubiła , bo w biegach pogubić się nie da. Takie tłumaczenie nie przystoi Wielkiemu Sportowcowi. To będzie słabszy Pani sezon i tyle, i nie ma co się rozczulać nad kibicami , którzy w Panią wierzą niezależnie do tego jakie Pani osiąga wyniki. Już rok temu pisałem na forach, żeby Pani sobie odpuściła z rok, dwa, bo życie i zdrowie ma się tylko jedno. Marit może wygra jeszcze sto wyścigów ,a potem szybko odejdzie jak piękna Florence Gryffith-Joyner. Tego co Pani już zrobiła dla Nas Polaków wymazać się z historii naszej już nie da. Proszę biegać z komfortem , bez presji, polscy kibice wiedzą , ze nie ma ludzi z żelaza.

 • romikus

  Oceniono 25 razy 9

  Pani Justyno jest pani sympatyczną kobietą i trzymam za panią kciuki, ale proszę odnaleźć się w walce o kryształową kulę

 • wiesiek1307

  Oceniono 7 razy 5

  A ja mysle,ze Justyna powoli sie rozkreci.Powodzenia....

 • wienio46

  Oceniono 6 razy 4

  Jestem spokojny o formę Justyny. Szczyt tej formy ma wypaść w czasie MŚ, nawet nie tour de ski. Zatem niech rozkręca się powoli i systematycznie coraz lepiej startuje. Justyna i trener wiedza co robią, w odróżnieniu od naszej kadry skoczków. Jak wszyscy fani biegów narciarskich, trzymam kciuki za jej zdrowie i oczywiście dobre występy na MŚ.

 • grundol1

  Oceniono 3 razy 1

  Jutro Kowalczyk będzie druga w całym Ruka Triple. Tyle w temacie "słabej" formy Justyny.

 • wienio46

  Oceniono 7 razy 1

  Znowu na forum pojawiają się wpisy zakompleksionych i wulgarnych ludzi. Czy naprawdę aż tylu ma "odchył"?
  Trochę to smutne, bo niewiele ciekawego do czytania w takich opiniach.

 • dar61

  0

  Redakcjo!
  Czekaliowa ponad wszystkie zanglosasiałe „Czekaliewy"!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX