Sport.pl

Biegi narciarskie. Kornelia Marek na podium mistrzostw Polski

Kornelia Marek zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w sprincie. Biegaczka narciarska zdyskwalifikowana przed dwoma laty za stosowanie dopingu, w Szklarskiej Porębie zajęła trzecie miejsce w sprincie techniką dowolną. Wygrała Agnieszka Szymańczak.
W pierwszej konkurencji mistrzostw Polski wystartowało 31 zawodniczek, wśród nich wiele juniorek. W eliminacjach najlepsza była Szymańczak. Marek już wtedy pokazała niezłą formę, zajmując czwarte miejsce. W finale olimpijka z Vancouver, która właśnie na igrzyskach zaliczyła dopingową wpadkę, spisała się jeszcze lepiej. Marek przegrała tylko z Szymańczak i Eweliną Marcisz. W stawce zabrakło kontuzjowanych Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec, ale trenująca na własną rękę Marek, wyprzedziła m.in. zawodniczkę kadry A - Paulinę Maciuszek.

Wśród panów najlepszy był Maciej Staręga. Srebrny medal zdobył junior Konrad Motor, a brązowy - Mateusz Ligocki.

W czwartek panie pobiegną na 5, a panowie - na 10 km stylem klasycznym.

Powrót po dyskwalifikacji - Kornelia Marek znowu w świecie żywych »


Więcej o:
Komentarze (29)
Biegi narciarskie. Kornelia Marek na podium mistrzostw Polski
Zaloguj się
 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 23 razy 17

  Szczere i serdeczne gratulacje Pani Kornelio.
  Paniom z podium i spoza również gratuluję

 • voycek

  Oceniono 28 razy 16

  No i malina. Dziewczyna odpokutowała, wzięła się do pracy i jest wynik. W przyszłym sezonie będzie jeszcze lepiej. Brawo Kornelia.

 • al-bundy

  Oceniono 13 razy 11

  Nie przesadzajmy z tym zachwytem, w Polsce poza Justyną nie ma ŻADNEJ zawodniczki na przyzwoitym poziomie, zdarzało się że medale MP zdobywali amatorzy ;)

 • Gość: bodek

  Oceniono 13 razy 7

  Najłatwiej krytykować. Ciekawe ilu z was krytyków byłoby w stanie podnieść się po tym co przeszła. Nikogo poza nią nie udupiono. Nikogo nie wskazała. Wzieła wszystko "na klatę" ..można by rzec że ma jaja ;-) (byc moze jej nawet urosły po tych wiataminkach). Ale trenowała skuteczniej niż większość stawki na MP. Na mój gust lepsza taki Marek niż stado miałczących lalek.

 • zlappande

  Oceniono 11 razy 7

  jako chrzescjanin i katolik zycze pani Marek wszystkiego najlepszego
  (nie mylic katolicyzmu z sekta rydzykowa czy lizodupami biskupich tylkow)

 • Gość: tomtoj

  Oceniono 13 razy 7

  Dobra jest! Ma w sobie ogrom zawziętości, może być z niej dobra zawodniczka nawet na PŚ. Tyle uporu by za własną kasę i bez przymusu trenować tak jak kadrowiczki ma, że warto w nią zainwestować.

 • staryszort

  Oceniono 5 razy 5

  Krytycy powrotu Koli boją się o to, że reprezentacja będzie silniejsza. Tymczasem Kola ma szansę zrobić wynik! Z ciekawością czekam na dalsze relacje z Mistrzostw Polski.

 • Gość: Tojo

  Oceniono 3 razy 3

  Przecież nie można kogoś karać dwa razy za to samo,jeżeli odpokutowała za siebie i całą resztę to trzeba dać dziewczynie szanse żeby pokazała,że nigdy tego nie powtórzy.A czy ktoś się zastanowił czy po prostu nie było takiej presji na dziewczyny naszych jajogłowych działaczy,którzy mają tylko na uwadze swoje dupy.Jakoś wszyscy schowali się pod miotły żeby czasem ich nazwiska nie pojawiły się przy aferze.Czy my Polacy musimy gnoić każdego dla podniesienia swojej wartości?

 • oloros

  Oceniono 6 razy 2

  bo Polsce tak na serio nie jest potrzebny jakis sport - potrzebna sa sukcesy i Kowalczyk wypelnia e zapotrzebowanie
  potrzeba uprawiania sportu - ma zupelnie inne zrodla - na takim poziomie rozwoju spolecenstwa w Polsce nie ma takich potrzeb
  powszechnie istnieje zapotrzebowanie na impreze , widowisko - sport to jest cos innego
  w Norwegii sport - nie tylko narciarstwo uprawia setki tysiecy ludzi - jeszcze bardziej jest to widoczne w Niemczech
  nie ma zadnych sznas , zadnych pieniedzy - nie ma takich potrzeb -

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX