Sport.pl

Biegi narciarskie. Bjoergen królową nart. Strata Kowalczyk znów urosła

Marit Bjoergen we wspaniałym stylu wygrała bieg na 30 km techniką klasyczną w Oslo i już tylko kataklizm mógłby odebrać jej Kryształową Kulę za Puchar Świata. Nad Justyną Kowalczyk, która w Oslo była druga ma już 138 punktów przewagi, a do końca sezonu cztery starty.
:
-
Wszystko rozstrzygnęło się po trzeciej premii, po 16 km biegu. Wygrała ją Bjoergen i odjechała Kowalczyk. Przewagę powiększała z każdą sekundą, z każdym krokiem i każdym odepchnięciem kijka. To był drugi atak Norweżki, pierwszy - po 8 km - Polka jeszcze odparła, jeszcze się nie dała. Kowalczyk wygrała dwie pierwsze premie bonusowe i odrobiła do Norweżki sześć punktów. Ale to było wszystko, na co było stać Polkę w tym biegu w rywalizacji z niesamowitą Bjoergen.

32-letnia Norweżka odbiegła Kowalczyk i do samej mety zmierzała już samotnie. Nie miała ani jednego kryzysu. Nie miała ani jednej chwili słabości. Krok za krokiem dążyła do celu. Nie dała Kowalczyk żadnej nadziei na to, że może ją dogonić. W efekcie, niecałe cztery km przed metą, do Polki dojechała Therese Johaug i walka o drugie miejsce trwała do samego finiszu. Na ostatnich metrach Kowalczyk nie dała jednak zawziętej rywalce żadnych szans.

Tylko Bjoergen okazała się dla niej za mocna.

Kolejne zawody Pucharu Świata w środę 14 marca - sprint w Sztokholmie.

Ile biegów jeszcze zostało i ile punktów, za który bieg

Środowy sprint w Sztokholmie: 1. miejsce - 50 punktów; 2. - 45; 3. - 40. Piątkowy prolog w Falun: 1. miejsce - 50 punktów; 2. - 45; 3. - 40. Sobotnie 10 km klasykiem w Falun: 1. miejsce - 50 punktów; 2. - 45; 3. - 40. Niedzielne 10 km łyżwą w Falun (finał PŚ): 1. miejsce - 200 punktów; 2. - 160; 3. - 120.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl »


Więcej o:
Komentarze (136)
Biegi narciarskie. Bjoergen królową nart. Strata Kowalczyk znów urosła
Zaloguj się
 • grundol1

  Oceniono 24 razy 24

  Brawo Justyna, dzięki za wspaniałą walkę. Kolejne miejsce na podium, co prawda jedna Norweżka była lepsza, ale 20 pozostałych Norweżek było gorszych ;)

 • Gość: DC002

  Oceniono 21 razy 21

  Jak można nazwać kogoś cienkim , kto w każdym biegu zajmuje miejsce na podium. Jesteście chorzy.

 • Gość: bubu

  Oceniono 21 razy 19

  brawo dla justyny wiedzac ze krysztalowa kula jej uciekla walczyla do konca

 • Gość: Bies

  Oceniono 15 razy 15

  BRAWO BRAWO BRAWO Wielkie dzięki p. Kowalczyk za walkę .

 • deus-cosma-deus

  Oceniono 22 razy 14

  Justynka bardzo dzielnie walczyła a finisz pokazał, że nadal w klasyku ma przewagę nad Johaug. Bjoergen aktualnie absolutnie poza zasięgiem.Ale nie ma co biadolić.
  Duzo polskich kibiców była na trasie a i zagrzewający trybuny kilkakrotnie zachęcał do kibicowania Justynie-czegoś sie nauczyli po Jakuszycach-to dobrze.
  Justyna walczyła do końca, mimo kryzysu pokonała równie waleczną tereskę na finiszu.Za tę walkę wielkie dzięki i gratulacje.

 • dan1-000

  Oceniono 14 razy 14

  Gratulacje Marit Bjoergen, niesamowity bieg, niesamowita wydolność. Gratulacje Justyno, dla polskich kibiców jesteś najlepsza. II miejsce na świecie to olbrzymi sukces. Dziękujemy!

 • stan49only

  Oceniono 21 razy 13

  Właściwie to liczą się dwie wielkie zawodniczki i "krawcowa" Tereska z doskoku. Poza tym jest przepaść. Jestem trochę smutny, ale nie zapominajmy euforii po tour de ski i wielkiej viktorii k/ Szklarskiej Poręby.Pamiętacie jak zrobiło się kiedyś "nudno" kiedy Adaś wszystkim odlatywał.Justyno!Jesteś wzorem sportowca i przykładem dla wszystkich, nie tylko Polaków! Dużo zdrowia i jeździj ku chwale narodu i kochających Cię kibiców.

 • Gość: ja

  Oceniono 21 razy 13

  ci co tutaj pisza, ze justyna jest cienka z pewnoscia maja kompleksy z powodu malych fiutkow

 • kibol1982

  Oceniono 14 razy 12

  Cóż mozna juz pogratulowac Marit zwycięstwa w PŚ.Oczywiscie matematyczne szanse zawsze są,ale Norwezka jest w świetnej dyspozycji!Widac,że wyjazd do Włoch okazał się strzałem w 10!
  Obiektywnie trzeba przyzac ,że Marit była w tym sezonie narówniejsza(pomijając juz astmę i pomoc kolezanek)!Początek i koniec sezonu dla Marit natomiast środek(TdS,Jakuszyce) zdecydowanie dla naszej Justyny:)
  Co do dzisiejszego biegu to Marit przede wszystkim nie miała jakiegoś znaczącego kryzysu(w odróżnieniu od Justyny i Teresy)!Zwyciężyła absolutnie zasłuzenie!Brawa dla Justyny,że obroniła się przed atakiem Tereski!
  Nie ma co płakać,bo przed nami jeszcze wiele wspaniałych wyścigów z udziałem naszej Justyny:)Najwazniejsze zeby Polka zrobiła porządek z swoim kolanem i w spokoju szykowała się na MŚ i IO!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX