Vancouver 2010. Zwycięstwo Sauerbreij w snowboardowym slalomie kobiet

Holenderka Nicolien Sauerbreij zwyciężyła w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. W finale pokonała Rosjankę Jekaterinę Iljukinę, do której po pierwszym przejeździe traciła 0.02 sekundy.
:
-
Sauerbreij, która cztery lata temu w Turynie zajęła dwunaste miejsce, w drugim heacie doskonale pojechała górną część trasy i wypracowała sobie dużą przewagę nad rywalką. Debiutująca na igrzyskach Iljukina zaczęła ją doganiać w dolnej części stoku, ostatecznie przegrała jednak o 0.23 sekundy.

Brązowy medal zdobyła Austriaczka Marion Kreiner, która dwukrotnie bezdyskusyjnie wyprzedziła Niemkę Selinę Joerg.

Kanadyjka z polskimi korzeniami Kimiko Zakreski, jedna z faworytek do końcowego zwycięstwa, wypadła z trasy w drugim przejeździe kwalifikacyjnym i nie awansowała nawet do 1/8 finału.

Złoto dla Norwegów po świetnym finiszu Ole Einara Bjoerndalena »