Sport.pl

Vancouver 2010. Bagno zamiast kibiców, 400 tys. dolarów straty

Organizatorzy igrzysk zamknęli strefy mogące pomieścić aż 8 tys. kibiców na zawodach snowboardowych na Cypress Mountain, bo miejsca stojące zamieniły się w bagno. Straty szacowane są na 400 tys. dolarów.O obiekcie mówi się w Kanadzie ?dziecko specjalnej troski?...
SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! »

Liczba wycofanych biletów i wysokość strat mogą wzrosnąć, jeśli organizatorom nie uda się znaleźć sposobu na uzupełnienie braków śniegu. Na razie jest to mało prawdopodobne.

Obfite deszcze, które regularnie padały w poprzednim tygodniu, roztopiły znaczną część śniegu i zamieniły strefy dla kibiców w bagno. Próbujący opanować sytuację porządkowi grzęzną w nich po kolana, a nawet uda. - Jest bardzo niebezpiecznie - mówią.

Wjazd ciężkiego sprzętu do naśnieżania jest na razie wykluczony. Raz, że teren jest podmokły, a dwa, że przeszkodziłoby to w treningach i zawodach.

Na Cypress Mountain ma się odbyć jeszcze osiem konkurencji snowboardowych - deszcze na razie nie zniszczyły tras, na których mają zostać rozegrane. Na trybunach pozostało 12 tys. miejsc dla kibiców.

Zatopione strefy dla fanów to niejedyny problem z obiektami na Cypress Mountain, czyli "dzieckiem specjalnej troski" jak mówią o tym miejscu organizatorzy. Górę pod Vancouver poza deszczem roztapiającym śnieg dotknęły także inne plagi - psujące się autobusy, wydłużające się kolejki do wyjść i wyjazdów, a nawet awaria zasilania, która zatrzymała sprzedaż jedzenia i picia.

Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Specjalny serwis Sport.pl - wokół igrzysk w Vancouver  »


Więcej o: