http://www.sport.pl//i/obrazki/sport_pl/hp2009/search-blank.gifhttp://www.sport.pl//i/obrazki/sport_pl/hp2009/search-blank.gifhttp://www.sport.pl/i/obrazki/sport_pl/hp2009/search-google.gif

Sport.pl > Sporty zimowe

A A A Poleć znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum

Alpejski PŚ: Karbon prowadzi po 1. przejeździe giganta w Soelden

mk, PAP
2009-10-24, ostatnia aktualizacja 2009-10-24 11:49

Włoszka Denise Karbon prowadzi po pierwszym przejeździe slalomu giganta w austriackim Soelden. Zawody te inaugurują sezon Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

Denise Karbon przed przejazdem
Fot. ALESSANDRO TROVATI AP
Denise Karbon przed przejazdem
Karbon pokonała trasę na lodowcu Rottenbach w czasie 1.11,52, lepszym o 0,24 od swojej rodaczki Manueli Moelgg oraz o 0,62 od Finki Tanji Poutiainen.

W rywalizacji biorą udział dwie reprezentantki Polski: Agnieszka Gąsienica-Daniel i Aleksandra Kluś, które ruszą na trasę z odległymi numerami startowymi.

Do mety nie dojechała Austriaczka Nicole Hosp, która upadła na stok po ominięciu jednej z bramek. Po tym zdarzeniu uskarżała się na ból w kolanie i została przewieziona do szpitala na szczegółowe badania.

Zobacz więcej na temat:

Gwiazdy sportów zimowych
Polecamy także

Ocena:

słabe

nic specjalnego

dobre

bardzo dobre

znakomite

0

0 głosów

Brak komentarzy

Podsumowanie dnia w sporcie

Zamów codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami. Zobacz przykład